okroshka_2

( خام گیاه خواران میتوانند از سبزیجات پخته صرفنظر کنند )

مواد لازم برای 4 نفر :

دو عدد سیب زمینی آب پز پوست کنده

خیار درشت پوست کنده و خرد کرده بدون تخم

در صورت تمایل کالباس خرد شده

3 تا 4 عدد تخم مرغ اب پز سفت و خرد شده

تربچه خرد شده یا ورقه شده

نخود فرنگی اب پز شده نصف پیمانه

پیازچه خرد شده

5 ق خامه

2 ق م خردل

شوید خرد شده

نان سیاد خرد شده یا نان معمولی خرد شده

کفیر و آب سرد و یا مقداری سرکه و آب سرد و یا ماء الشعیر مقداری

نمک و فلفل

طرز تهیه :

مواد را خرد کرده و داخل ظرفی بریزید و نمک و فلفل بزنید . سپس نوشیدنی کفیر را اضافه کنید ( میتوانید از دوغ کفیر هم استفاده کنید ) در غیر اینصورت از کمی سرکه و آب و یا ماءالشعیر داخلش بریزید . تخم مرغ و سیب زمینی اب پز را خرد کنید و اضافه کنید و خردل و خامه بزنید . در یخچال بگذارید تا کاملا سرد باشد . سپس با تربچه و سبزیجات و خامه تزیین کرده و سرو کنید .

نکته : در کشور روسیه و اکراین نوعی سوپ سرد با نام اوکروشکا Okroshka  با نوعی نان kvass که ترید میکردند تهیه میشده و نام اکروشکا هم به خرده نان اشاره دارد . اکنون این سوپ بنا به سلیقه و ذائقه افراد با مواد متفاوتی تهیه میشود . یکی از مواد اصلی نان خرد شده و سرکه و اب یا ماء الشعیر و خیار و پیازچه و تخم مرغ اب پز و سیب زمینی آب پز و یا گوشت های نگهداری شده مانند سوسیس و امثال آن میباشد . حتی گاهی نان سیاه " Rye " را داخل آن خرد میکنند تا بماند و تخمیر شود و گاهی در آن نوشیدنی ال ک لی هم میریرند . در انتها روی آن را با خامه ترش تزیین میکنند . از باتر میلک و حتی گاهی داخل آن Kefir که نوعی نوشیدنی تخمیر شده از شیر است هم میریزند تا گاز دار شود  .

سوپ سرد گازپاچو بادام : اسپانیایی ( Ajo Blanco )

آبدوغ خیار با فلفل سبز و پیازچه

آبدوغ خیار با گلسرخ

سوپ سرد گازپاچو ایتالیایی ( Gazpacho )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn