خورش ته انداز میگو (خوزستانی)
مواد لازم :
گشنیز 1 کیلو
شنبلیله 250 گرم
سیر تازه 4 حبه
تمبر هندی 1 بسته
میگو 800 گرم(درشت)
یک قاشق غذا خوری رب گوجه
فلفل سبز تندو فلفل قرمز
ادویه و نمک به مقدار لازم
پیاز یک عدد


طرز تهیه : ابتدا میگوها را با پیاز خرد شده و سیر و ادویه و نمک و رب تفت می دهیم.میگو سریعا پخته می شه و زیاد زمان نیاز نداره.بعد در قابلمه دیگری سبزی مان را خوب سرخ می کنیم مثل سبزی قرمه که هر چه بیشتر سرخ شود خوشمزه تر می شه.
بعد که سبزی خوب سرخ شد،میگو ها رو به اون اضافه می کنیم و همینطور فلفل سبزتند(البته اگر تند دوست دارید).وقتی کمی میگو ها با سبزی تفت داده شد،حالا تمبر هندی را که با یک لیوان آب مخلوط کرده ایم در یک ابکش می ریزیم تا فقط اب تمبر در غذا ریخته شود و مواظب باشید هسته ها تو غذا ریخته نشه. در ضمن تمبر هنی باید غلیظ باشه .بعد که غذا کامل ابش تموم شد،خاموشش می کنیم.
دستور و عکس : بنفشه

نکات :
* 1 - تفاوت این غذا با قلیه در این است که تن داز کاملا بدون آب است. * -2 تندی غذا کاملا به سلیقه خودتان است ولی جنوبی ها حسابی تندش می کن * 3- اگر میگو دوست ندارید می تونید با سبزی این غذا در ماهی استفاده کنید یعنی ماهی رو از کنارش کاملا برش بدید و این مواد رو داخلش بریزید و فویل بپیچید و در فر بگذارید که این ته انداز ماهی هم بسیار خوشمزه است.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn