khoresh_kadoo3_copy

مواد لازم :
گوشت خورشی گوسفند  400 گرم
کدو قلمی سبز 500 گرم
پیاز 1 عدد
رب گوجه فرنگی 1 ق غ
ادویه مخلوط خورشی
نمک و فلفل و زردچوبه
رب گوجه فرنگی یک ق س

گوجه مینیاتوری
فلفل سبز

طرز تهیه :
گوشت رو با مقدار کمی روغن و پیاز خلالی تفت میدیم و بعد در ظرف رو میذاریم تا آب بندازه بعد که آبش کمی کشیده شد , رب گوجه فرنگی و ادویه و زردچوبه رو اضافه می کنیم و 2 تا 3 پیمانه آب می ریزیم و فرصت میدیم تا گوشت بپزه . پوست کدو های سبز قلمی رو میتراشیم و ورقه نازک میکنیم و در کمی روغن تفت میدیم که عسلی بشه .

khoresh_kadoo1

تعدادی از کدوهای خیلی نازک تر عسلی و سرخ شده رو کنار میذاریم .

khoresh_kadoo2

با کدوهای ورقه شده نازک تر که سرخ کردیم و عسلی شدن , گل رز درست میکنیم . دقت کنید : با کدوی ورقه شده خام گل درست نمیشه کرد . با کدوهای سرخ شده و نازک تر باید گل درست کنید . اینجا قبلا آموزش کامل درست کردن گل رز فانتزی داده شده >>>   مربای فانتزی هویج به شکل گل رز

وقتیکه گوشت تقریبآ پخته شد گوجه فرنگی و باقی کدو های سرخ شده و فلفل سبز رو اضافه می کنیم . سپس چاشنی و نمکش را اندازه میکنیم و کمی میذاریم بجوشه تا مزه همه مواد به خورد هم بره .کدو خیلی لطیفه و بعد از سرخ کدرن نیاز به پختن نداره . فقط کافیه مزه و زنگ خورش رو بگیره .

khoresh_kadoo4

رب گوجه رو بهش اضافه میکنیم . سپس خورش رو در ظرف مناسب میکشیم و گل های رز کدو رو روی خورش میچینیم و با برگ نعنا یا هر سبزی دیگه تزیین میکنیم و با برنج ساده سرو  میکنیم .  

نکات : بهتره خوش کدو و بادنجان در تابه بزرگ و دیواره بلند درست بشه که مواد دیگه روش اون نیاد و به نشه . توی قابلمه مواد رویهم قرار میگیره و بادنجان و کدو رو له میکنه . میتونین این غذا رو تند تهیه کنین . کدو و گشنیز طبع خنکی داره و برعکس بادنجان که طبغ سودایی داره و برای هرکسی مناسب نیست این خورش برای همه افراد ایده آله .از غوره بیدانه هم برای طبخ این غذا میتوان استفاده کرد .برای سرخ کردن کدو بهتره به جای تابه از قابلمه استفاده کنید که به خاطر دیواره بلند اون روغن به اطراف ترشح نمیکنه . کدو نباید زیاد سرخ بشه .

خورش کدو سبز با گشیز

خورش کدو پاکستانی

خورش کدوحلوایی و عدس با مرغ

خورش واویج کدو

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn