5w443t4

آفوگاتو  Affogato

ژلاتو آفوگاتو  ؛  Gelato Affogato

مواد لازم :

میزان ۳۰ تا ۴۵ میلی لیتر ( یا یک شات قهوه ) از قهوه اسپرسو همراه با خامه اسپرسو

ژلاتوی وانیلی یا بستنی وانیلی یک تا دو اسکوپ بزرگ

 نصف تا یک شات از آمارتو یا رام یا Frangelico ( در دستور اصلی این موارد هم بود که ما حذف کردیم )

یک عدد بسکویت سیگارتی و مقداری پودر کاکائو یا قهوه ودر صورت تمایل خامه فرم گرفته  برای تزیین

طرز تهیه : ابتدا از قبل قهوه اسپرسو غلیظی تهیه کنید که خامه بسته است . شما میتوانید از اسانس رام که در فروشگاه های قنادی موجود است استفاده کنید . اکنون در فنجان یا گیلاس های متوسط مقداری معین ژلاتوی یا بستنی بریزید و سپس اسپرسوی غلیظ و یا کاکائوی غلیظ با مخلوطی از هر دو و اسانس رام را اضافه کنید . سپس با یک بسکویت سیگارتی و مقداری پودر نرم قهوه یا کاکائو آن را تزیین کنید . از قهوه ماکیاتو  و  موکای شکلاتی هم میتوانید برای تهیه آفوگاتو استفاده کنید .

نکته : آفوگاتو Affogato نوشیدنی یا دسر ایتالیایی در معنا به Grlato  ژلاتوی ( بستنی ) شیرین و سرد غوطه ور در قهوه گرم و تلخ گفته میشود . در زبان ایتالیایی ژلاتو Gelato , بستنی است که از خامه پرچرب یا شیر با شکر ساده و یا با مخلوط پوره میوه جات و خشکبار و مغزهای آجیلی تهیه میشود . نوشیدنی یا دسر آفوگاتو Affogato از ترکیب یک شات قهوه با اسکوپی از ژلاتوی ( بستنی ) وانیلی یا شکلاتی یا قهوه ای و ...  با ژلاتوی وانیلی که با پودر قهوه و مقداری آمارتو Amaretto و یا لیکور و ... تهیه میشود .اگر آفوگاتو با قهوه موکا تهیه شود علاوه بر اسپرسو مقداری هم پودر کاکائو دارد و به آن آفوگاتوی موکا گفته میشود .برخی چای دم کرده غلیظ و سیاه یا سبز و یا کاکائو دم کرده غلیظ به آن اضافه میکنند .

آفوگاتوی موکا Affogato mocha

* فرق بین این دسر با کافه گلاسه این است که در آفوگاتو در فنجان بزرگ سرو میشود و قهوه آن داغ است . ولی در کافه گلاسه قهوه به صورت خنک و در لیوان سرو میشود .

Frangelico نوعی لیکور با طعم فندق است که میتوان به جای آن از اسانس بدون الکل آن در فروشگاه های لوازم قنادی و شیرینی پزی موجود است , خریداری و استفاده کرد .

ترجمه  دستور و عکس از نت

نکات قهوه ای ! اسپرسو

نکاتی در مورد قهوه

تاریخچه ای از قهوه

قهوه سفید و قهوه سبز و خواص قهوه ها !

اسپرسو و خامه قهوه چیست؟

موکا moka

اسپرسو

نکات مربوط به خامه و زدن و فرم دادن آن در سفره خونه

مطالب در مورد قهوه در سفره خونه

آفوگاتوی موکا Affogato mocha

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn