13232702502

مواد لازم :

آرد سفید 1 لیوان
شیر خشک 1 لیوان
آب 4/3 لیوان
شکر 2 لیوان
گلاب ½ لیوان
روغن و کره
هل و زعفران
طرز تهیه :
آرد را تفت دهید ( من در مورد این حلوای خاص همیشه از آرد سفید سه صفر استفاده می کنم. هرچه کیفیت آرد بهتر باشه مزه حلوا بهتر میشه) . شیر خشک را اضافه کنید ( چون شیر خشک خیلی سریع می سوزه ظرف را از روی حرارت بردارید) حالا روغن یا کره را اضافه کنید (نکته کار اینه که کره توی طعم حلوا شدیدا تاثیر داره ولی من نمی خواستم کلسترول خونم رو بالا ببرم پس از ترکیب کره و روغن استفاده کردم. اگه میخواید حلواتون مجلسی بشه کار رو با یک لیوان کره شروع کنید و اگه نیاز بود باز کره اضاف کنید. من امروز از ½ لیوان روغن مایع و 50 گرم کره استفاده کردم و همینطور که میبینید حلوای من در این مرحله خشکه ...ولی باید بگم که این مقدار روغن یه حلوا با کیفیت خوب به من داد!)
باید مواد را مرتب هم بزنید. حتی یک دقیقه غفلت موجب پشیمانیست!!! شیر خشک خیلی حساسه و سریعا می سوزه! مواد را آنقدر روی حرارت ملایم هم بزنید تا به رنگ مطلوب برسید.
آب ، شکر و زعفران را روی حرارت قرار داده و بعد از یکی دو جوش ، هل و گلاب را اضافه کنید. مخلوط آرد و شیر را از روی حرارت برداشته و شربت را به آن اضافه کنید.مجددا روی حرارت قرار دهید تا حلوا به غلظت مناسب برسد.
نکته : من از روغن کرمانشاهی استفاده می کنمو خیلی کمتر میریزم اونقدر می ریزم که بشه اردو توش تفت داد نه بیشتر . اون گلای قهوه ای هم یه کم پودر کاکائو اضافه کردم و با ماسوره گل زدم. دستور از شف طیبه و عکس و  تهیه ساراسیم

شیر خشک قنادی

رمز و راز یک حلوای خوش رنگ و خوش مزه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn