3543535

ورین مانگو و کاستارد وانیلی verrine

مهمان نوازی و تزیین با حداقل مواد موجود در منزل یکی از قشنگ ترین جنبه های هنرنمایی یک کدبانوی با سلیقه است . با کمترین مقدار میوه در منزل میتوان دسری و یا تحفه ای پیشکش برای میهمانان تهیه کرد . لازم نیست که میوه های گرانقمیت خارجی و دسرهای بازاری چند رنگی رو برای میهمانان خود خریداری کنیم و میهمانی را به یک مسابقه بدل کنیم . کافی است که در یخچال خود کمی جستجو کنید و با تعداد کمی میوه و دسری متشکل از  چند قلم مانند شیر و نشاسته و شکر و ... که همیشه در منزل یافت میشود از میهمانان به گونه پذیرایی کنیم که هم به صرفه و هم زیبا و هم شیک باشد .

1343rr

از هر میوه ای که در منزل دارید حتی دو تا سه برش هندوانه , پوره تهیه کنید . در صورت لزوم شکر اضافه کنید . اگر لازم بود میتوانید یک یا نصف قا غ هم پودر ژلاتین اضافه کنید . برای لایه های بعدی غیر از میوه به  خامه فرم گرفته  و یا کاسترد های متنوع نیاز دارید . حتی دسر های آماده پاکتی رنگارنگ ( توت فرنگی و وانیلی و موزی و شکلاتی ) هم گزینه بسیار مناسبی برای این کار است و در نهایت کمی شیر و نشاسته و رنگ و اسانس به کار شما میاید .یا میتونید مقداری مسقطی تهیه کنید و برای لایه ها از مسقطی بریزید : مسقطی کارامل

خشکبار و یا خرده کیک و خرده بیسکویت ها خصوصا بیسکویت ویفر و یا سبوس دار و موسلی های پاکتی یا همون کورن فلکس های مختلف هم برای مابین لایه ها مناسب است .

کمی گردو و بادام خرد شده و کشمش بیدانه و یا میوه های خرد شده خشک و سس کارامل  که از قبل آماده شده و تافی خامه ای و روکش تافی  و سس دلسه دلچه و سس تافی شیری  و شکلات ذوب شده و مرنگ ساده و رنگی و ژله های رنگی نیم بند و کمی شل و گاناش شکلاتی با کره  و گاناش شکلاتی و کرم آیسینگ شکلاتی با کمک ماسوره و قیف و یا بدون کمک آن و نیز کرم پنیرخامه ای ( کرم چیز آیسینگ ) و پودر نارگیل و  پودر پسته و  پنیر کاسکارپونه و پنیر خامه ای و مرباهای خوشرنگ و  شکلات چین دار  یا  شکر رنگی   و  تراشه شکلات  برای تزیین گزینه های مناسبی هستند . 

باقی حوصله و سلیقه شماست . من تعدادی از ورین ها را اینجا قرار دادم تا ایده خوبی برای شما باشند .

34432

برای تزیین هم از گزینه های زیر استفاده میشود :

سبزیجاتی مانند نعنا و ریحان و ...

انواع گل های خوراکی

شکلات های روان یا سس شکلات

تکه های دکوراتیو شکلاتی یا آبنبات یا پاستیل های رنگی

توتی فروتی میوه ها

پوست پرتقال گلاسه یا توتی فروتی

سس کارامل و گل کاراملی

فنرهای کاراملی

ورین پیش غذایی با سبزیجات رنگی

فرق بین ورین و پارفه و ترایفل

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn