32323213323

مواد لازم برای 8 الی 10 نفر و اگر میهمانان خانم باشند شاید تا 20 نفر !! :

یک پیمانه عسل (  پیمانه های اندازه گیری )
وانیل شکری یک ق چ

4 پیمانه آب

3 تا 4 عدد گلابی درشت بدون هسته از درازا 4 برش تقسیم شود

خامه  حدود 2 تا 4 پیمانه

6 عدد زرده تخم مرغ

 

نصف پیمانه شکر

خرده کیک ( یا تعدادی بیسکویت لیدی فینگر یا ژنواز یا هر کیک و بیسکویت دیگر )

3/4 پیمانه شیر همراه با اسانس دلخواه یا کمی شربت شیرآلبالو  یا شیر توت فرنگی و شیرکاکائو ( در دستور اصلی از مارسلا و رام استفاده شده )

شاتوت یا توت فرنگی 4 پیمانه

1/4 پیمانه پودر شکر نرم قنادی برای آیسیتگ

شکلات تلخ حدود 900 گرم

طرز تهیه :

گلابی ها را هسته بگیرید و سپس با آب و عسل و نوک ق  چ وانیل کمی در روی حرارت بپزید تا مقداری نرم شوند . اگر از کمپوت گلابی استفاده کنید نیازی به این مرحله ندارید . برای تهیه کرم , نیمی از خامه را کنار بگذارید و نیمی از آن را با  وانیل شکری را مخلوط کرده و روی حرارت ملایم بگذارید و وقتی گرم شد و یکدست شد را روی حرارت بردارید تا حنک شود . نیمی از شکر و زرده ها را با هم با همزن بزنید . به تدریج خامه را به آن اضافه کنید . سپس دوباره روی حرارت بگذارید تا غلیظ و یکدست شود . بعد مجددا آنرا خنک کنید . برای اینکه در حین خنک شدن رویه نبندد روی آن یک کیسه نایلون بکشید . اکنون نیم دیگر خامه را با نیم دیگر از شکر مخلوط کنید . مقداری از کیک را برش دهید یا خرده کیک و یا بیسکویت ها را داخل جام بلوری بزرگ مخصوص ترایفل بریزید و مقداری از شیرآلبالو یا شربت مورد تمایل را روی آن بریزید .در صورت تمایل میتوانید کیک گردی را به اندازه کف ظرف برش دهید و داخل آن قرار دهید . سپس یک لایه از میوه ها یا پوره میوه روی آن بریزید . اکنون از کرم روی میوه ها بریزید و این پروسه را تکرار کنید تا از مواد لایه به لایه روی هم قرار گیرد . سپس با مقداری خامه فرم گرفته و سس شکلات یا سس میوه ای و گلابی ها روی آن را تزیین کنید . دستور و عکس : از امریل لگاسی !

سرآشپز امریکایی امریل جان لگاسی Emeril John Lagasse

ترایفل با کاسترد و میوه و خشکبار

ترایفل موز و آناناس با خامه

فرق بین ورین و پارفه و ترایفل

تبدیل اندازه پیمانه به گرم و اونس و برعکس

اندازه وزن یک پیمانه آرد به گرم

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn