13088228001

موارد لازم:
کدو حلوایی یک کیلو

آرد دو پیمانه

گلاب 4/3 پیمانه

عرق هل کمی

شکر یک پیمانه

کره 100 گرم

3 ق سوپخوری زعفران دم کرده

خلال پسته و بادام و گردو خرد شده

دستور تهیه :
کدو حلوایی را پوست گفته و خرد کنین و بعد با شکر ، کمی آب بپزین تا آب بخوردش بره .بعد خاموش کنین و با گوشتکوب برقی له کنین و بذارین کنار . حالا آرد رو داخل یک ظرف داغ بریزین و مدام هم بزنین تا رنگش کم کم تغییر کنه . نباید خیلی پر رنگ بشه . وقتی رنگش برگشت کره رو میریزین و با کره کمی سرخ میکنین ولی رنگش تیره نشه .

بلافاصه کدوحلوایی و گلاب و عرق هل و زعفرون دم کرده رو بهش اضافه کنین و مرتب هم بزنین . برای اینکار گوشتکوب برقی ایده اله . با گوشتکوب برقی مخلوط بکنین . هم دست تون خسته نمیشه و هم حلوا سریعتر و کاملا یکنواخت میشه . بعد از اینکه یکنواخت شد با قاشق چوبی مدام هم بزنین تا از قابلمه باصطلاح کنده بشه . الان دگه به قابلمه نمیچسبه و سفت شده حرارت رو خاموش کنین و بذارین کمی خنک تر بشه . توی ظرف بکشین و با خلال بادام و پسته و گردو تزیین کنین.

نکته : این حلوایی بهش زعفرون اضافه شده ولی میتونین زعفرون استفاده نکنین چون رنگ کدو حلوایی خیلی خوشرنگش می کنه . * برای ریختن توی قیف و تزیین باید حلوا خنک شده باشه. * مراقب باشین موقع پوست کندن کدو حلوایی دست تون رو نبرین . پوست این کدو خیلی خشنه . باید ابتدا به تکه های خیلی کوچک برش بدین بعد پوستش رو بکنین .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn