halva2

مواد لازم:

آرد گندم سبوس دار(ترجیحاً آرد سنگک) 2 لیوان
 آب 1 لیوان
 شکر 2 لیوان
پودر شکر 1 لیوان
گلاب 1 و 1/2 استکان
 روغن مایع 1/2 لیوان
کره 50 گرم
کاکائو به مقدار دلخواه
زعفران آب کرده مقداری
هل 1 ق چ
دارچین 1/2 ق چ
زنجبیل 1 ق چ
طرز تهیه :
ابتدا آرد را روی حرارت ملایم(حدود نیم ساعت) تفت میدهیم تا بوی خامیِ آن گرفته شود.سپس هل و دارچین و زنجفیل را به آن افزوده و مخلوط میکنیم. کره و روغن را اضافه کرده و مجدداً تفت میدهیم تا رنگش قهوهایِ روشن شود. حال مواد را نصف میکنیم.
شربت: برای تهیه شربت،2 لیوان شکر را با 1 استکان گلاب و 1 لیوان آب مخلوط کرده و روی حرارت میگذاریم تا شکر حل شود.(نباید بجوشد چون شکرک میزند)
برای لایه قهوه ای: کاکائو را با کمی آب سرد مخلوط کرده و 1 ق شربت به آن افزوده و روی حرارت میگذاریم تا کمی غلیظ شود. حال مایعِ کاکائو را روی حرارت ملایم به حلوا اضافه میکنیم و بهم میزنیم. شربت را به حلوا اضافه کرده و مخلوط میکنیم.بعد حلوا را کنار گذاشته تا خنک شود.
برای لایه زرد رنگ: زعفران آب کرده و پودر شکر را به نصف دیگر حلوا که از روی حرارت برداشته بودیم اضافه میکنیم. 1/2 استکان گلاب نیز میافزاییم تا نرم شود و به فرم حلوا درآید. اگر شیرینی اش کم بود شکر را بیشتر میکنیم و اگر سفت بود گلاب میریزیم.
توجه:اگر از شربت استفاده شود و روی حرارت بگذاریم حلوا قهوهای میشود!
سینی را چرب کرده و حلوای قهوهای(کاکائویی) را در آن پهن کرده و در یخچال میگذاریم تا کمی سرد شود.سپس حلوای زرد(زعفرانی) را روی آن پهن کرده و مجدداً در یخچال میگذاریم. حال میتوان حلوا را به شکل لوزی یا مربع برش زده و با پودر بادام و پسته و نارگیل و گلسرخ تزئین کرد. دستور وعکس از فرگل

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn