خانه دسر و پس غذا حلوای شیر با شیرخشک نیدو

جستجو

نظرات شما

کدامیک را بیشتر می پسندید ؟
 

آمار Alexa

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

حلوای شیر با شیرخشک نیدو
چهارشنبه, 04 مرداد 1391 ساعت 15:45

IMG_1201_copy-Optimized

مواد لازم:
آرد؛ یک پیمانه
شیرخشک پرچرب یا شیر خشک نیدو ؛ یک پیمانه
روغن؛ یک پیمانه
شکر؛ یک پیمانه
زعفران ساییدهشده به مقدار لازم
گلاب؛ نصف پیمانه
طرز تهیه :
1 – ابتدا شیره حلوا را درست کنید. برای اینکار یک پیمانه آب جوش را در کاسه ای بریزید و شکر، زعفران و گلاب را به آن اضافه کنید و آنقدر با قاشق هم بزنید تا مایعی یکدست حاصل شود. این کار را میتوانید روی شعله اجاق گاز انجام دهید تا مواد با سرعت بیشتری در آب حل شوند.
2 – تابه نچسبی آماده کرده، روغن را در آن بریزید و روی شعله اجاقگ از قرار دهید تا داغ شود، سپس آرد و شیرخشک را که با هم الک کرده اید همزمان اضافه کنید و روی شعله ملایم مدام هم بزنید تا مخلوط آرد و شیرخشک در روغن تفت داده شود و تغییر رنگ پیدا کند.
نکته: برای آنکه از کافی بودن مقدار سرخ شدن مخلوط آرد و شیر خشک مطمئن شوید، کمی از مخلوط آردی سرخ شده را داخل نعلبکی بریزید و مقداری شیره به آن اضافه کنید و مرتب هم بزنید. اگر از رنگ حاصل راضی بودید، زمان اضافه کردن شیره به مخلوط آردی رسیده است. در غیر این صورت، سرخ کردن آرد و شیر خشک را ادامه دهید.
3 – وقتی زمان ریختن شیره رسید، آن را کم کم در تابه بریزید و مدام هم بزنید تا حلوا حالت سفت به خود بگیرد و به اصطلاح روغن بیندازد. دستور و عکس : ساراشی
نکته یک: از شیر خشک بچه استفاده نکنید زیرا حلوای شما بیمزه خواهد شد.
نکته 2: کافی میت (Coffee mate) نیز برای اینکار مناسب نیست چون گلوله گلوله میشود و حلوا ظاهر نامناسبی پیدا میکند. ضمنا کافی میت اصلا لبنی نیست بلکه پودر ذرت است .

همینکه بوی خامی آرد گرفته شد شیر خشک رو اضافه کنید . بعد هم که کمی تفت داده و شیره رو اضافه کنین و زعفرون هم یه خورده بیشتر بشه عالی میشه .

شیر خشک قنادی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید


بانک جامع اطلاعات سفره خونه

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

ورود اعضای ویژه VIPعضویت در خبرنامه

آخرین های پورتال

مشترک سایت با RSS

feed-image Feed Entries