IMG_1201_copy-Optimized

مواد لازم:
آرد؛ یک پیمانه
شیرخشک پرچرب یا شیر خشک نیدو ؛ یک پیمانه
روغن؛ یک پیمانه
شکر؛ یک پیمانه
زعفران ساییدهشده به مقدار لازم
گلاب؛ نصف پیمانه
طرز تهیه :
1 – ابتدا شیره حلوا را درست کنید. برای اینکار یک پیمانه آب جوش را در کاسه ای بریزید و شکر، زعفران و گلاب را به آن اضافه کنید و آنقدر با قاشق هم بزنید تا مایعی یکدست حاصل شود. این کار را میتوانید روی شعله اجاق گاز انجام دهید تا مواد با سرعت بیشتری در آب حل شوند.
2 – تابه نچسبی آماده کرده، روغن را در آن بریزید و روی شعله اجاقگ از قرار دهید تا داغ شود، سپس آرد و شیرخشک را که با هم الک کرده اید همزمان اضافه کنید و روی شعله ملایم مدام هم بزنید تا مخلوط آرد و شیرخشک در روغن تفت داده شود و تغییر رنگ پیدا کند.
نکته: برای آنکه از کافی بودن مقدار سرخ شدن مخلوط آرد و شیر خشک مطمئن شوید، کمی از مخلوط آردی سرخ شده را داخل نعلبکی بریزید و مقداری شیره به آن اضافه کنید و مرتب هم بزنید. اگر از رنگ حاصل راضی بودید، زمان اضافه کردن شیره به مخلوط آردی رسیده است. در غیر این صورت، سرخ کردن آرد و شیر خشک را ادامه دهید.
3 – وقتی زمان ریختن شیره رسید، آن را کم کم در تابه بریزید و مدام هم بزنید تا حلوا حالت سفت به خود بگیرد و به اصطلاح روغن بیندازد. دستور و عکس : ساراشی
نکته یک: از شیر خشک بچه استفاده نکنید زیرا حلوای شما بیمزه خواهد شد.
نکته 2: کافی میت (Coffee mate) نیز برای اینکار مناسب نیست چون گلوله گلوله میشود و حلوا ظاهر نامناسبی پیدا میکند. ضمنا کافی میت اصلا لبنی نیست بلکه پودر ذرت است .

همینکه بوی خامی آرد گرفته شد شیر خشک رو اضافه کنید . بعد هم که کمی تفت داده و شیره رو اضافه کنین و زعفرون هم یه خورده بیشتر بشه عالی میشه .

شیر خشک قنادی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn