13070951671

مواد لازم برای 6 نفر :
نشاسته
اگر در قالب تهیه میکنین سه چهارم پیمانه ولی اگر در ظرف تهیه و سرو میشود نصف پیمانه هم کافیست .

برای اینکه دسرقالبی در بیاد و سفت تر بشه کمی مقدار رو بیشتر میکنیم . 
کره کمی ( اگه کره هم نریختین مهم نیست )
تخم مرغ ۲عدد هم زده
شیر 4 پیمانه
شکر یک دوم پیمانه یا شیرینی بقدر تمایل
پودروانیل شکری حدود 1/4  قاشق چای خوری
گلاب یک فنجان در صورتیکه دوست دارین رنگ دسر زرد بشه از کمی زعفرون استفاده کنین .
من گلاب نریختم و از یک قاشق غ خوری کاکائو استفاده کردم تا دسر کاکائویی داشته باشم . حتی نسکافه هم میشه ریخت .
طرزتهیه :
ابتدا نشاسته - گلاب و شیر ( باید سرد باشد ) و تخم مرغ هم زده و پودر وانیل و شکر را باهم مخلوط کنین و خوب از ته ظرف آن را هم بزنین تا نشاسته کاملا حل بشه.
نکته :
اگر هم نزده آن را روی شعله قرار بدین نشاسته ته میگیره.
زعفران و یا پودر کاکایو را هم میتوانید در این مرحله ابتدایی بریزین . اکنون آن را داخل قابلمه بریزین و روی شعله گاز آن را به آرامی هم بزنین . . آنقدرهم بزنید تا کم کم غلیظ تر بشه .
غلظت این دسر باید همانند ماست غلیظ باشه . سپس بگذارید کاملا سرد بشه و خود را بگیره و سفت بشه . آنرا تا هنگام مصرف در یخچال نگهداری کنید .
هم میتوانید کل آن را در یک ظرف نگهداری کنید و بعد از آن برای هر نفر در گیلاس بریزید و سرو کنید و هم میتونین همه مخلوط رو توی قالب بریزین و بعد قالبی در بیارین و سرو کنین و هم از ابتدا آن را برای هر نفر در گیلاس ریخته و تک تک در یخچال قرار بدین تا ببنده .
نکته :
میتونین روی اون رو با پودر یا خلال پسته و خلال بادام زعفرانی و مغزگردو و مربای زرشک یا کمی مربای پوست پرتقال یا مربای آلبالو یا گیلاس و یا.....تزیین کنین .
البته یادتان باشه که اگه قالبی نمی خواین در بیاد - صبر کنین : تا کمی دسر سرد شود و رویه ببنده . بعد برای تزیین روی آن مربا و خلال بریزین تا مربا و خلال ها با دسر مخلوط نشن و کاملا روی دسر قرار بگیرن.
برای اینکه قالبی دربیاد مثل تهیه زله – قالب رو تر کنین و توی جایخی بذارین تا یخ ببنده و بعد مخلوط رو بریزین توش و موقع در آوردن از قالب هم کمی زیرش رو توی آب ولرم قرار بدین و بعد برگردونین .
برای تزیین من از قند گل نشان و خلال پسته و بادام و شکلات خامه ای – دانه نسکافه استفاده کردم . وسط هم ازانواع میوه ها : نظیر انگور میتونین پر کنین .... یا اگه خامه خور هستین ... خامه فرم گرفته بریزین ... و ترافل روش بپاشین .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn