6667

شیر برنج ( تبریزی ) با عرق شاه اسپرغم  به جای گلاب

مواد لازم :

برنج ایرانی 140 گرم

آب 1 لیتر

شیر پرچرب 1 لیتر

عرق شاه اسپرغم 100 میلی لیتر ( یا گلاب)

طرز تهیه :

برنج را پاک کرده شسته با مقداری آب که 4-3 سانتی متر بالاتر از برنج باشد خیس کنید. (بمدت 2 الی 4 ساعت) برنج را در صافی ریخته تا آب آن خارج شود و یا می توانید با همان آب روی حرارت قرار داده تا برنج پخته شود (بهتر است آب برنج را لیوان به لیوان ریخت یعنی تقریباً پس از اینکه آبش را کشید مجدداً اب ریخت) و کاملاً لعاب بیندازد. و ته نگیرد. شیر را لیوان به لیوان به برنج اضافه می کنیم 1 لیوان شیر که به خورد برنج رفت لیوان شیر بعد تا شیر تمام شود (زمانی رسد که دیگر برنج نتوان شیر جذب کند)
عرق شاهسپرغم یا گلاب را اضافه می کنیم. اگر شیرپرچرب نباشد در صورت تمایل می توان خامه به مقدار یکی دو قاشق اضافه کرد پس از 3-2 دقیقه از روی حرارت برمی داریم. و تا داغ است داخل ظرفهایی که از قبل آماده کرده ایم سرو می کنیم و پس از اینکه کاملاً خنک شدند همراه با مربا یا شیره انگور یا شکر سرو می کنیم.

نکته : عرق گیاه شاه اسپرغم  شبیه به عرق نسترن شیرای است و در تبریز وآذربایجان بسیار از آن استفاده میشود بسیار خوش عطر و مفید است .

دستور و عکس : از زیبا مالک مدرس و کارشناس آشپزی و قنادی و شیرینی

با تزیین مربا های فانتزی :

مربای فانتزی هویج به شکل گل رز
چای محلی و سنتی شاه اسپرغم یا شاه اسپرم ( آذری ) Tanacetum balsamita persian tea

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn