halwa0

 

حلوای تافی دستور اختصاصی سفره خونه به مناسبت تولد امام حسن مجتبی


تولد امام حسن مجتبی , سردمدار صلح و دوستی بر همه شما روزه داران عزیز مبارک

التماس دعا

 

مواد لازم برای 6 نفر :

آرد یک پیمانه

کره 100 گرم

شیر یک الی 2 پیمانه

شکر یک پیمانه

خامه صبحانه 200 گرم

کنجد بو داده و خلال بادان و پسته و پرک بادام برای تزیین

طرز تهیه :

اول خامه را با پاکت نیم ساعت داخل آبجوش میگذاریم تا دمای آن بالا رود . بعد شکر را داخل قابلمه روی حرارت بدون هم زدن کارامل میکنیم . (  نکات در تهیه کارامل   ) حرارت ملایم باشد تا نسوزد و تیره و تلخ نشود . سپس از روی حرارت برمیداریم تا دمای آن همانند دمای خامه گرم شده باشد . سپس خامه را با قاشق کمی هم زده و یکدست کرده و داخل کاراملی که دیگر داغ نیست ریخته و هم زده و پس از دو ثانیه برمیداریم که نجوشد . سپس باید کمی خنک شود چون حرارتش خیلی بالاست .( تافی خامه ای )  و (  سس تافی شیری

halwa1

تافی نباید سرد شود فقط کمی خنک تر شود کافیست .اکنون آرد الک کرده را داخل ظرف ریخته روی حرارت ملایم مرتب با قاشق بزرگ چوبی هم بزنید تا خامی آن از بین رفته و رنگش کمی برگردد . پس از اینکه کمی رنگ آرد برگشت کره را اضافه کرده و کمی تفت میدهیم و سپس شیر گرم را اضافه میکنیم و سپس بلافاصله تافی را داخل آرد و شیر ریخته و مرتب هم میزنیم و یا اینکه با کمک گوشنکوب برقی و با دور ملایم مواد را که روی حرارت ملایم است مخلوط میکنیم تا شیر و آرد و تافی به خورد هم رفته و گلوله نشوند و یکدست شوند .

halwa4

وقتی یکدست شد گوشتکوب برقی را کنار گذاشته و با قاشق چوبی مرتب روی حرارت ملایم هم میزنیم تا رطوبت بخار شده و حلوا کم کم از جداره های ظرف کنده شود و یکدست و خمیری شود . رنگ این حلوا خیلی خوش رنگ خواهد شد و به رنگ عسلی و به رنگ تافی است و نیازی به زعفران ندارد . دیگر نیازی به شهد و شیرینی ندارد زیرا تافی شیرین است مگر اینکه از این شیرین تر بخواهید تهیه کنید که مقدار شکر تافی را بیشتر میریزید .

halwa3

شیر برای مخلوط کردن آرد و تافی لازم است . چنانچه دراندازه مواد دخل و تصرف کرده باشید و به نظر مقدار شیر کم آمد میتوان بیشتر بریزید ولی در آنصورت باید بیشتر هم بزنید تا رطوبت آن تبخیر شود .

halwa2

گوشتکوب برقی باعث سهولت کار در هم زدن است .ولی یک حلوای مناسب و یکدست نیاز زیادی به هم زدن مداوم دارد .

وقتی حلوا کمی خنک شد میتوانید داخل ظرف مناسب ریخته و صاف کرده و با خلال پسته و پرک و خلال بادام تزیین کنید .

نکته : این حلوا مزه تافی و کارامل میدهد و بهمین دلیل یه گلاب و زعفران نیازی نیست .این حلوا فوق العاده خوشمزه است .

رمز و راز یک حلوای خوش رنگ و خوش مزه A to Z of a persian Halwa

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn