crep_khagineh_roz

دستور اختصاصی سفره خونه در رمضان 91  ؛  کرپ خاگینه باغ گل رز

مواد لازم خمیر تابه ای یا کرپ ساده برای 6 تا 7 عدد کرپ ( بسته به ضخامت آن ها )  :

5 عدد تخم مرغ
8 ق س آرد سفید
نمک کمی
شیر یک پیمانه
روغن مایع 4 ق س

زعفران دم کرده

 

برای تهیه شهد :

شکر یک و نیم پیمانه

یک پیمانه آب

زعفران دم کرده3 ق س

گلاب 1/4 پیمانه

نکات مربوط به شهد یا شربت بار در سفره خونه

طرز تهیه :

مواد شهد را مخلوط کرده و اجازه میدهیم بجوشد . با دستور خمیر تابه ای یا کرپ فوق یا (  کرپ ساده ) کرپ ها را ساده تهیه کنید .

crep_khagineh_roz1

کرپ های آماده را کنار بگذارید تا کمی خنک شوند .

13522

سپس داخل کمی شهد تر کنید . با قالب گرد وسط آن را برش دایره زده و بعد آنرا دو نیم کرده و دو تا برگ درست کنید . بعد با گوشه خارجی دایره باقیمانده نوارهایی را رول کنید با هر کدام گل رز درست کنید .اگر یتوانید برخی کرپ ها را روشن تر و برخی را تیره تر بردارید گل ها رز دو رنگ و سه رنگ خواهد داشت .

crep_khagineh_roz2

سپس با استفاده از دستور خاگینه زعفرانی مقداری از مواد خاگینه را داخل هر تابه بریزید اگر کم بود کمی بیشتر بریزید ولی مراقب باشید اگر پف کند گل ها داخل مایه خاگینه فرو رفته و دیده نخواهند شد پس مقدار باید کم باشد . ( ضمنا من از دستور خاگینه بکینگ پودر را حذف کردم که زیاد پف نکند .  قبل از حرارت دادن این گل های رز را داخل آن بچینید و شعله را روشن کنید و اجازه دهید تا خاگینه ببندد و سپس مانند دستور خاگینه عمل کنید . شهد زعفرانی را نیز در انتها به خاگینه اضافه کنید . پس از اتمام کار حرارت را خاموش کنید تا کمی خنک شود . وقتی شهد جذب شد میتوانید به ارامی داخل ظرف مناسب کشیده  تا باغ گل رز خراب نشود و با خلال بادام زعفرانی و خلال پسته و ... تزیین کنید . 

انواع خاگینه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn