m3chicken1

 

تهیه جوجه خروس زیبا با سه رنگ متفاوت از مرنگ یا پفک ( سفیده تخم مرغ یا pavlova  ) برای تزیین بستنی و دسر و تلفیق با سبد ابریشم با سس کارامل و گل کاراملی و نیز دستور

فنرهای کاراملی با استفاده از دستور تهیه زیر :

mhotoDraw6325492

 

مواد لازم برای تهیه حدود 10 تا 12 عدد  :

4 عدد سفیده تخم مرغ

یک پیمانه پودر شکر سفید : پودر شکر نرم قنادی برای آیسیتگ

یک پنسه ( کوچکترین ق اندازه گیری ) پودر کرم تارتار

طرز تهیه :

نکته مهم در تهیه این پفک ها دمای بسیار کم و ملایم فر است . فر را روی 100 درجه سانتیگراد یا 200 درجه فارنهایت تنظیم کنید .

MERINGUE-NESTS-53

در یک ظرف که عاری از چربی باشد , سفیده ها را هم بزنید و نمک اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا سفیده کف کند و پف دار شده و بالا بیاید . ضمن همزدن با دور تند همزن , به تدریج پودر شکر نرم را قاشق قاشق اضافه کنید تا سفیده براق و کاملا سفت و غلیظ شود و اگر ظرف را برگردانید چیزی از آن بیرون نریزد . در انتها پودر کرم تار تار را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا یکدست مخلوط شود .

m867

این مایه را داخل قیف بریزید و با مداد و لبه یک لیوان یا فنجان بر روی یک برگ کاغذ مخصوص آشپزی که روی سینی انداخته اید دایره هایی هم اندازه رسم کنید و سپس کاغذ را برگردانده و روی سینی قرار دهید .

 

ماسوره و قیف ,   شماره ماسوره ستاره باز خامه پاش  ویلتون روی خط دایره ها روی کاغذ مومی parchment از مایه مرنگ مانند کلاهک قارچ های دکوراتیو با مرنگ یا پفک بریزید. از سه رنگ مایه مرنگ میتوانید استفاده کنید  ( یا پس از پخت مرنگ سفید , دو رنگ دیگر را با خامه رنگی فرم گرفته تهیه کنید . )

سپس داخل فر قرار دهید و با حرارت ملایم فر این لانه ها پف کرده و بپزند . حدود 2 ساعت زمان نیاز دارید . پس از گذشت 30 دقیقه برای کم کردن حرارت فر کمی در فر را نیمه باز بگذارید . تا قبل از اینکه لبه ها شروع به تغییر رنگ کنند , از فر حارج کنید و اجازه دهید پفک ها کاملا خشک شوند .سپس با خامه و میوه ها و تافی و سس کارامل تزیین کرد .

 

دستور دوم برای تهیه حدود 10 تا 12 عدد لانه پرنده :

4 عدد سفیده تخم مرغ ( در دمای اتاق)

یک پیمانه یا 220 گرم پودر شکر نرم

2 ق چ آرد سفید ذرت یا نشاسته ذرت

نصف ق چ سرکه سفید

طرز تهیه :

فر را روی  100 درجه سانتیگراد تنظیم کنید . یک ورق کاغذ مومی parchment را آماده کرده و روی آن با فاصله با لبه فنجان یا لیوان دایره های هم اندازه بکشید . سپس کاغذ را برگردانید و روی سینی فر قرار دهید . سفیده ها را جدا کرده و با شکر در یک ظرف فلزی یا استیل ریخته و روی ظرفی محتوی آبجوش در معرض بخار آب قرار داده و با همزن بزنید . مراقب باشید ابجوش داخل آن نریزد . تا زمانیکه کاملا شکر حل شود ادامه دهید . حدود 5 دقیقه هم بزنید . سپس آن را از روی حرارت برداشته و آنقدر هم بزنید تا کف سفیدی مانند خامه سفت تولید شود و اگر کاسه را واژگون کنید از آن قطره ای بیرون نریزد . سفیده ها که پف کردند سرکه و نشاسته ذرت را اضافه کرده و زیر و رو کنید ( فولد کنید ) تا یکدست شود  .

سپس داخل ماسوره و قیف ,   شماره ماسوره ستاره باز خامه پاش ویلتون روی خط دایره ها با رعایت فاصله روی کاغذ مومی parchment از مایه مرنگ مانند لانه پرنده بریزید. ابتدا با دوراول برای لانه کف بسازید ولی دور بعد وسط را خالی بگذارید و دور لانه را مایه بریزید . حدود 2 ساعت زمان نیاز دارید . پس از گذشت 30 دقیقه اول , برای کم کردن حرارت فر کمی در فر را نیمه باز بگذارید . قبل از اینکه لبه ها شروع به تغییر رنگ کنند , از فر خارج کنید و اجازه دهید پفک ها کاملا خشک شوند . سپس با خامه و میوه ها و تافی و سس کارامل تزیین کرد .

 

آشیانه پرنده با مرنگ یا پفک

لانه پرنده دکوراتیو با مرنگ یا پفک

انواع دستورات دیگر سفره خونه با مرنگ

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn