halvaye_havij_va_kadu_halwayi_9_copy

خیرات همه اموات در شروع سال نو ( روح همه رفتگان جمع مدیران و بازدیدگنندگان سفره خونه قرین رحمت . با نثار فاتحه ای آنها را نیز میهمان کنیم  )

مواد لازم :

آرد سفید یک و نیم پیمانه

هویج رنده شده نیم کیلو

کدو تنبل پوست کنده و خرد شده یک کیلو

شکر یک پیمانه

کره 100 گرم

طرز تهیه : کدو و هویج را با ¼ پیمانه آب و یکی دو ق کره بپزید تا کاملا نرم شوند. سپس شکر را اضافه کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا زمان مخلوط کردن داخل آرد , گرم بماند . سپس آرد را الک کرده و در قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید تا طلایی شود .مراقب باشید تیره نشود . وقتی رنگ آن طلایی شد کره را مخلوط کرده و با قاشق چوبی مدام هم بزنید تا به خورد آرد برود .

halvaye_havij_va_kadu_halwayi_3_copy

اکنون مخلوط کدو تنبل و هویج شیرین شده را که کمی شل است , داخل مخلوط آرد و کره اضافه کنید و هم بزنید . من در این مرحله برای اینکه مخلوط کاملا یکدست شود از گوشتکوب برقی استفاده میکنم که نیاز به انرژی زیادی برای همزدن حلوا ندارد .

halvaye_havij_va_kadu_halwayi_5_copy

وقتی حلوا در حال سفت شدن است از قابلمه و دیواره های آن کنده میشود و ذره ای به اطراف نمی چسبد . دراین حالت حلوا آماده شده است .

halvaye_havij_va_kadu_halwayi_6_copy

از روی حرارت بردارید و بگذارید کمی خنک شود و

halvaye_havij_va_kadu_halwayi_7_copy

نکته : سپس داخل ظرف مورد نظر ریخته و با قاشق چرب صاف کرده و با مقداری خلال بادام و پسته و پودرکاکائو و پودر گلسرخ تزیین کنید .

در این حلوا به خاطر رنگ بسیار زیبایی که دارد نیاز به زعفران نیست . چون رطوبت کافی را به واسطه وجود کدو و هویج دارد نیاز بیشتری به کره یا روغن نیست . سپس با کمی پودر گلسرخ و نارگیل و دارچین و خلال و پرک بادام و پسته تزیین میکنید .

نکات قنادی و ریز نکته ها

حلوای چغندر یا لبو با شیره انگور

رمز و راز یک حلوای خوش رنگ و خوش مزه A to Z of a persian Halwa

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn