1lazaniasoup113

در اکثر غذاهای آماده به طبخ و فراوری شده احتمالا درصدی از این موارد مخلوط میشود . در منزل میتوان از این موارد بدون افزودنی های بدتر ! غذاهای ابتکاری خوشمزه ای تهیه کرد . حداقل خودمان تهیه کرده ایم و میدانیم چه میخوریم .

مواد لازم :

500 گرم سیرابی و شیردان تمیز شده و آماده

ادویه مخلوط خورشی ( سفره خونه ای )

تخم مرغ یکعدد

پیاز رنده شده آبگرفته دو ق غ

دو تا 3 ق غ پودر نان سوخاری

سبزیجات معطر

دو حبه سیر رنده شده

زردچوبه

نمک و فلفل

سبزیجات معطر مانند ترخون و جعفری و مرزه و نعنا و ... خرد شده

در صورت تمایل یک تا 2 ق غ رب گوجه فرنگی

پودر دارچین و پودر گلسرخ

1lazaniasoup12

طرز تهیه : ابتدا سیراب و شیردان را با چرخ گوشت در منزل چرخ کنید . بهتر است دوبار چرخ شود .سپس پیاز رنده شده ابگرفته و سیر رنده شده و تخم مرغ و پودر نان سوخاری و نمک و  فلفل و ادویه جات را اضافه کنید و آنرا با دست ورز دهید .

1lazaniasoup116

از مایه کوفته مقداری به اندازه یک گردوی درشت یا بزرگتر بردارید و در کف دست گرد کنید . تابه را گرم کرده و مقداری روغن سرخ کردنی بریزید و کوفته ها را تا موقیکه رنگشان عوض شود , سرخ کنید . در صورت تمایل قبل از سرخ کردن میتوانید داخل پودر نان سوخاری بغلتانید .

1lazaniasoup115

با این کوفته های سرخ شده میتوانید انواع غذاهای متنوعی تهیه کنید .

نکته : در صورت تمایل میتوان با این گوشت مقداری گوشت مرغ یا گوشت گوسفند یا گوساله نیز چرخ کرد و نسبت آنرا 2 به یک یا به دلخواه تنظیم کرد .

1lazaniasoup127

پس از تهیه کوفته های دلخواه با سس و یا بدون سس و با استفاده از سیخ ها و خلال های چوبی و با مواد دیگر میتوانید اردور زیبا و خوشمزه ای ترتیب دهید و به این ترتیب با یک نوع کوفته خواهید تنوانست سینی ها متعدد و متنوعی از  فینگر فودها ( finger food  تهیه کنید . 

1lazaniasoup117

در صورت بسیار ساده تر میتوانید انواع کوفته ها را داخل پیاز داغ عسلی و ادویه جات و رب گوجه قرار دهید و کمی حرارت دهید تا به سس آغشته وشد و با انواع سبزیجات همراه با نان سرو کنید .

1lazaniasoup119

همان خوراک ساده را میتوانید با برنج و یا

1lazaniasoup121

همراه با پوره سیب زمینی و یا

1lazaniasoup118

همراه با انواع پاستا و نیز سبزیجات دیگر و انواع سس ها سر میز ببرید .

1lazaniasoup120

با انواع حبوبات و عدس و عدس سرخ و لوبیا و و سبزیجات دیگر میتوان مانند پتاژ ها آنها را رقبق و غلیظ مورد مصرف قرار داد .

1lazaniasoup131

میتوان با انواع سبزیجات ( فلفل سبز و قرمز و .. )  و ادویه جات ( زرذچوبه و رعفران و پودر کاری ) و سس ها ( سس پنیر و نشاسته و انواع غلظت دهنده ها )  آن را از آن خوراکی نسبتا رقیق تهیه کرد .

1lazaniasoup130

میتوان آبگوشت و تاس کباب های متنوع ماستی یا گوجه ای و یا با همراهی سبزیجات تهیه و با انواع نان ها سرو کرد .

1lazaniasoup122

یا خیلی ساده میتوان آنرا پس از تهیه بدون سرخ کردن داخل سس ریخت و روی آن با انواع سس سفید و پنیر و ... پوشاند و در فر قرار داد  و بعنوان خوراک با انواع سیب زمینی سرخ کرده و غیره به مصرف رساند . 

1lazaniasoup128

از رب انار ترش و شیرین و کوفته قلقلی و انواع ادویه جات و مواد دیگر مانند مغز گردوی چرخ کرده و ... میتوان خوراک لذیذ تهیه کرد.

1lazaniasoup123

کوفته قلقلی با سس و بی سس می تواند ماده اولیه تهیه انواع ساندویچ ها با مواد دیگر مانند پنیر و سبزیجات و غیره باشد .

1lazaniasoup129

در هر حال این کوفته ها پرمصرف را میتوان قبل از پخت به جای قلقلی کردن , صاف کرد و بعنوان کتلت و همبرگر نیز مورد مصرف قرار داد .

انواع کوفته ها در سفره خونه

خوراک سغدو یا دلمه سیرابی شیردان ( از استان لرستان )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn