table_0

یکی از دغدغه های آشپزی و خصوصا قنادی نحوه و روش های اندازه گیری است . چه بسا اولین و مهمترین قدم در آموزش شیرینی پزی و قنادی و حتی آشپزی نیز محسوب میشود . شما هرچقدر تلاش کنید و نکات را رعایت کنید ولی اندازه گیری دقیق و درست نباشد نتیجه ای عایدتان نخواهد شد . پس این مبحث میطلبد که تمرکز بیشتری روی آن انجام گیرد . لطفا برای حصول نتیجه بهتر حتما تمامی ریز نکته های مربوطه را قبل از آغاز به کار مطالعه نمایید . پیمانه و قاشق و ترازو هم در برخی موارد نمیتواند کمک زیادی به شما بکند . اگر شما در منزل همه اینها را هم داشته باشید باز اگر اصول کار را بلد نباشید اندازه گیری صحیحی انجام نخواهید داد ! پس چه باید کرد ؟ این سوال را با مثالی به شما پاسخ خواهیم داد .

یکی از دوستان سوال کرده است که 7 گرم پودر خمیر مایه را چگونه در منزل اندازه گیری کرده و داخل نان مصرف کند . این سوال و سوالات مشابه برای دوستان مبتدی و تازه کار زیاد پیش میاید .سوالات شما در ریزنکته های مختلف سفره خونه به صورت پستهای آموزشی گردآوری شده . پس تنها شما نیستید که مشکل دارید , همه ما در ابتدای راه  همین مشکلات را داشتیم و با تلاش و جستجو و آموزش صحیح , روش رفع مشکلات را فرا گرفته ایم . ندانستن عیب نیست . سوال نکردن عیب است .

با سپاس از سوال دوست عزیز , باید در ابتدا بدانیم که مواد خشک به چه نحوی اندازه گیری میشود و نحوه اندازه گیری آن با مواد مابع متفاوت است . ضمنا قبلا اندازه گیری شده و استاندارد در جدولی گردآور کرده اند . اگر بدانیم هر قاشق غذاخوری یا چایخوری چند گرم مواد خشک گنجایش دارد و با فرا گرفتن روش تبدیل آنها به یکدیگر این مشکل به راحتی قابل حل است .

table_1

جدول های آماده ای وجود دارند که ما را از اتلاف وقت و سردرگمی نجات میدهند . جدول محاسبه مواد خشک میتواند در اینگونه موارد به شما کمک کند : یک هنرجوی قنادی و یا شیرینی پزی باید جدول های محاسبه و اندازه گیری را باید همانند دعای نظر زخم همیشه در زیر بالش یا بر گردن خود داشته باشد !

مبنای اندازه گیری از 0/5 میلی گرم تا یک گالون یا 4 لیتر موجود است و برای بیشتر از آن فقط یک حساب سرانگشتی و ضرب در 2 و 3 و ... و به اضافه لازم است . کمتر از آن هم دیگر تقریبا پنسه است که چیزی معادل مواد خشکی میان انگشت شست و سبابه خواهد بود .

table_3

این جدول ها و اندازه گیری های برای راحتی کار شما علاقمندان در این پست قرار میگیرند و به جرات میتوان گفت که رمز و راز و فوت و فن اکثر دستورات قنادی و شیرینی پزی در چگونگی تبدیل مقیاس ها به یکدیگر نهفته است .

table_4

زیرا شما تمامی نکات را آگانه رعایت میکنید و در انتظار یک نتیجه عالی هستید مگر اینکه ناآگانه مشکلی باعث خراب شدن نتیجه کار شود . این عامل ناآگاهانه همانا نحوه اشتباه اندازه گیری است که 90 درصد از دستورات شیرینی پزی و قنادی را با شکست و یا کیفیت پایین مواجه میکند . احتمالا به این امر واقف نیستید و در پی یافتن محل اشکال برمیایید .

table_5

برای رسیدن به پاسخ سوال بالا کافیست که بدانیم : یک قاشق غذاخوری چند گرم است ؟  و یا اینکه برای تبدیل آن به معیار قاشق چایخوری باید بدانیم : هر قاشق غذاخوری چند قاشق چایخوری است ؟

جدول های فوق مجددا برای مطالعه و یادآوری اینجا منتشر میشود . تمامی جدول ها قبلا به تفضیل در بخش ریزنکته های سفره خونه و با تفکیک موضوعی : شیرینی پزی و قنادی و ریزنکته های جدول های تبدیل و جایگزینی مواد و اوزان و نانوایی و .... منتشر شده است .

 

*** مهم :

جدول اندازه های قالب های مختلف به سانتیمتر و اینچ و پیمانه و لیتر

 

* - توصیه ؛ شما وقتی در منزل شیرینی پزی و قنادی میکنید چنانچه دستوراتی بر حسب گرم و یا برحسب پیمانه دارید , عادت کنید قبل از شروع به کار تمایم مواد لازم را در دسترس قرار داده و یک به یک با دقت اندازه گیری کنید . در این حال دستوراتی که برحسب پیمانه هستند را نیز با ترازو اندازه گیری کنید و برعکس دستورات برحسب گرم خود را درجا با پیمانه نیز اندازه گیری کرده و همه را یادداشت کنید . اینکار برای سهولت انجام کار در دفعات بعد کمک زیادی به شما خواهند کرد . قبل از همه باید اندازه یک پیمانه خود را بر حسب گرم معین کنید تا بدانید گنجایش پیمانه شما چقدر است تا برای دستورات دیگر سردرگم نباشید .

 

جدول های استاندارد اندازه گیری و تبدیل برای قنادی و شیرینی پزی و آشپزی 

پیمانه های اندازه گیری

گنجایش پیمانه امریکایی

مقدار یک پیمانه روغن

تبدیل درجه های متفاوت فر اجاق گاز

وزن روغن مایع به گرم

تبدیل دسی لیتر به گرم در سفره خونه

جدول تبدیل اونس و لیتر و میلی لیتر و پیمانه

تبدیل اندازه پیمانه به گرم و اونس و برعکس

20 قاشق پیمانه
21 تبدیل مقدار دسی لیتر به گرم
22 تبدیل درجه فر به ماکروویو
23 جدول تبدیل وزن مواد مختلف (اتوماتیک )
24 معادل هر اونس به گرم
25 جدول تبدیل درجه سانتیگراد به فارنهایت و بالعکس
26 اندازه گیری پنیر و مواد رنده شده
27 یک قاشق غذاخوری چند گرم است ؟
28 هر قاشق غذاخوری چند قاشق چایخوری است ؟
29 قاشق های اندازه گیری و پینچ
30 اندازه گیری مایعات در ظرف
31 اندازه گیری مایعات در قاشق
32 روش اندازه گیری مواد جامد مانند روغن
33 اندازه گیری مواد خشک و پودری در قاشق
34 اندازه گیری مواد خشک و پودری مانند آرد
35 هر دسی لیتر چند لیتر است ؟
36 هر دسی لیتر چند گرم است ؟
37 5 دسی لیتر چند گرم است ؟
38 10 دسی لیتر
39 یک سی سی
40 دسی لیتر

 

اطلاعات اندازه گیری ,جدول ها ,جایگزین ها   

به شما تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت محاسبه و اندازه گیری صحیح را یادآوری کرده و چایگزین های موادی که در دسترس شما نیست و تمامی اطلاعات مورد نیاز تبدیل درجات و غیره را به طور کامل آموزش میدهد .

قبل از شروع یه کار شیرینی پزی و قنادی , حتما این موارد را مطالعه کنید تا اگر در ضمن کار و حین انجام دستور دچار مشکل شدید بتوانید با مراجعه به این نکات آنها را به راحتی رفع کنید .

 


نکات شیرینی پزی و قنادی

ریز نکته های شیرینی پزی و قنادی به مرور در پی سوال و جواب های بازدید کنندگان گردآوری شده اند پس احتمال دارد یکی از آن موارد پاسخی برای  سوال شما باشد , پس حتما قبل از شروع به کار حتما آنها را مطالعه کنید .

 

ریزنکته های آشپزی و ریزنکته های خانه داری و ریزنکته های خمیر و نانوایی و پخت نان نیز به شما در رفع تمامی اشکالات آشپزی کمک خواهد کرد . فهرست آنها را حتما باز کرده و مطالعه نمایید .


رمز و راز و اسرار فوت و فن کوزه گری آشپزی سفره خونه

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn