crhyhyt

sour cream اگه برای مصرف داخل سوپ است میتونید از خامه معمولی جایگزین کرده و استفاده کنید . ولی برای استفاده داخل دستور کیک میتونید از ماست تازه استفاده کنید و گاهی هم میشه پنیرخامه ای استفاده کرد و یا مایونز و یا از ماست و مایونز مخلوط و یا از کوارک ( که لبنیاتی است بین ماست کیسه و پنیر ) رو جایگزین کنید .

میتوان خیلی ساده به جای خامه ترش : در منزل با افزودن یک ق غ از باترمیلک خانگی  و یا ماست به خامه معمولی اون رو تهیه کرد و شب رو بیرون از یخچال قرار داد . اگر میخواهید غلیظ شود میتوانید سپس آن را به مدت دو تا سه روز در یخچال قرار دهید .

این محصول در ایران تولید نمیشود و در فروشگاه ها نیز نمیتوان آنرا یافت، این دستور را از استاد بزرگوار آقای" علا پیشرو" می باشد . خامه ترش در زبان آشپزی به " کرم فرش" معروف است . برای تهیه خامه ترش می توان :

خامه معمولی را با دوغ یا ماست مخلوط کرد. در این فرایند "باکتری های اسید شیر" که در هنگام پاستوریزه شدن نابود شده اند جایگزین میشوند.
500 میلی لیتر خامه را با 250 میلی لیتر دوغ یا ماست ترش مخلوط میکنیم و در قابلمه ای با حرارت ملایم آن را تا 30 درجه سانتیگراد گرم میکنیم. قابلمه را-بدون کیپ کردن در آن- در جائی گرم بمدت 8 ساعت نگهداری میکنیم.در این میان طعم خامه تغییر کرده و ترش میشود، خامه را که غلیظ نیز شده است خوب بهم زده و در یخچال میگذاریم.خامه ترش پس از سرد شدن قابل استفاده میباشد. برای تهیه خامه ترش در مراحل بعدی میتوان از این خامه بجای دوغ یا ماست استفاده نمود. اگر بیف استروگانف را با خامه ترش امتحان کنید از تفاوت مثبت آن حیرت زده خواهید شد. از نت : علی بیکیان

نکات مربوط به خامه و زدن و فرم دادن آن در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn