121awe

برای تبدیل اندازه های قالب های مختلف به سانتیمتر و اینچ و پیمانه و میلی لیتر میتوان از مطالب زیر بهره گرفت .

کیک های گرد اسفنجی موسوم به Angel Food انجل کیک یا شیفون کیک یا  Springform از انواع قالب های فلزی کمربندی و کف متحرک و یا ساده تهیه میشوند . حتی گاهی میتوان ظرف سوفله نسوزی وسط قالب ساده قرار داد تا قالب را به قالب تهیه کیک شیفون تبدیل نمود .

1adwqq2

قالب هایی که کیک های موسوم به انجل فود Angel Food در آنها تهیه میشوند در وسط یک بخش مخروطی دارند . گاهی هم به آنها قالب های tube pan میگویند .

1adwqq1

قالب های موسوم به Springform برای تهیه چیزکیک ها و موس کیک ها بکار میروند .

1adwqq3

قالب های گردی که وسط آن خالی و اطراف آن شیاردار است ,  bundt cake pan گفته میشود .

1adwqq4

جدول فوق شما را برای انتخاب صحیح اندازه قطر قالب های گرد ساده برحسب اینچ و سانتیمتر و پیمانه و لیتر و میلی لیتر راهنمایی میکند . یعنی اگر بخواهید یک کیک با گنجایش حدود 4 پیمانه آرد تهیه کنید باید از قالبی گرد با قطر 6 تا 8 اینچی ( 15 تا 20 سانتیمتری ) انتخاب کنید . این تولرانس به خاطر وجود مواد دیگری مانند گردو و کشمش و ... است که احتمالا داخل مایه کیک شده و کیک را حجیم تر میکند . البته معمولا در دستور های کیک قید میشود که اندازه قالب شما چقدر باشد ولی اگر قید نشده بود این جدول به شما کمک میکند .

1adwqq5

جدول فوق شما را برای انتخاب صحیح اندازه قطر قالب های گرد کمربندی  springform  برحسب اینچ و سانتیمتر و پیمانه و لیتر و میلی لیتر راهنمایی میکند .

1adwqq6

جدول فوق شما را برای انتخاب صحیح اندازه قطر قالب های گرد  Tube pan ,  Angel food  برحسب اینچ و سانتیمتر و پیمانه و لیتر و میلی لیتر راهنمایی میکند.

1adwqq7

جدول فوق شما را برای انتخاب صحیح اندازه قطر قالب های گرد پاند کیک ؛ Bundt cake  برحسب اینچ و سانتیمتر و پیمانه و لیتر و میلی لیتر راهنمایی میکند.

1adwqq

انواع دیگر قالب های کیک را میتوانید در تصویر فوق مشاهده کنید . لوف کیک همان کیک های صبحانه مستطیل شکل هستند . قالب ها در انواع آلومینیمی و سیلیکونی و تفلون موجود هستند  و میتوان علاوه بر این ها قالب های فانتزی به شکل قلعه و یا ساختمان قصر و یا غیره را نیز یافت .

1adw1

در جدول فوق میتوانید اندازه گنجایش قالب ها را در حسب پیمانه و اینچ و سانتیمتر و لیتر و میلی لیتر مشاهده کنید .

جدول کامل محاسبه اندازه گیری در شیرینی پزی و آشپزی در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn