122wfef1

( خورش قیمه مرغ : خورش ها و قلیه ها  )

رمز و راز مصرف رب گوجه فرنگی در غذاها

رب گوجه فرنگی یکی از ارکان اصلی و مهم اکثر غذاها و خصوصا قلیه ها و خورش های ایرانی است و ما اکثرا برای تهیه خورش ها از رب گوجه فرنگی استفاده میکنیم  .

122wfef

رمز و راز و فوت و فن و یکی از بهترین روشهای کاربرد آن این است که با مقدار بسیار کمی روغن آن را تفت دهید تا کاملا رنگ باز کند و در انتها ادویه مورد استفاده در غذا یا خورش را به آن اضافه کرده و کمی تفت داده و بلافاصله از روی حرارت بردارید  . ( ادویه جات و زردچوبه را نباید زیاد سرخ کرد کمی تفت بخورد کافیست تا بوی خامی آن برود ) ادویه جات ساییده مانند دارچین باعث تیرگی غذا خواهد شد و بهتر است در غذاهایی که رنگ قرمز آن مد نظر است از چوب دارچین استفاده شود .

122wfef2

پس از پختن حبوبات و مواد غذاها و خورش ها , قبل از اضافه کردن چاشنی و ترشی به غذا این رب گوجه فرنگی تفت داده شده را اضافه کنیم و اجازه دهیم کمی بجوشد و غذا رنگ بگیرد , سپس چاشنی و ترشی به خورش یا خوراک اضافه کنیم  . ترشی و چاشنی های ترش از رنگ باز کردن خورش های رب دار جلوگیری میکنند   . قبل از رنگ انداختن خورش چاشنی اضافه نکنید   .

ضمنا در خورش هایی که باید دارچین پاشیده شود دقت کنید که دارچین رنگ خوشرنگ رب گوجه را تیره و کدر میکند پس از چوب دارچین در حین پخت استفاده کنید  .

shakshuka_1  از : املت تونسی شاک شوکا Shakshuka

با این روش رنگ خورش بسیار خوش رنگ شده و این خورش در مقایسه با خورشی که همان مقدار رب به صورت معمولی اضافه شده , بسیار پر رنگ تر و خوش رنگ تر خواهد شد . به بیان دیگر در مصرف رب گوجه هم صرفه جویی خواهد شد . ولی در مصرف روغن خیلی دست و دل باز نباشید وقتی قرار است رب را با روغن تفت دهید به همان میزان از روغن مصرفی خورش کم کنید و مراقب سلامتی خود باشید  .

* - روش های سنتی ما باید از نقطه نظر مصرف چربی و روغن ها و نمک بازبینی و تجدید نظر شوند . خورشهای پرچرب ما که اصطلاحا روی آن یک وجب روغن نشسته باشند , خوراک های سالمی نیستند ! رمز و راز و بر و رو و مزه غذا همگی باید با سلامت غذا و اصول صحیح پخت و تهیه سازگاری و همنشینی داشته باشند .

1ee2332000

جلوگیری از کپک زدن رب گوجه فرنگی      :

اصولا از قوطی های کوچک و متناسب با مصرف خانواده خریداری کنید که زودتر تمام شود و کمتر در یخچال نگهدارید     .

1 - از فرو بردن قاشق خیس یا چرب به درون رب گوجه فرنگی خودداری کنید     .

2 - گذاردن درب پلاستیکی روی قوطی رب باعث کپک زدن میشود . بدون درب کپک نمیزد     .البته نگهداری رب گوجه فرنگی بدون در در یخچال باعث طعم گرفتن رب گوجه فرنگی میشود     .

3 - گذاشتن دو برگ حوله کاغذی بعنوان عرق ر بر سر قوطی و بعد قرار دادن درپوش پلاستیکی روی آن میتواند از عرق کردن در پلاستیکی جلوگیری کرده و ضمنا از ورود هوا به درون قوطی رب جلوگیری کند هروقت هم که حوله کاغذی ( رول دستمال کاغذی اشپزخانه ) تر شده میتوانید آنرا عوض کنید     .

4 - برای پیشگیری از کپک رب‌ها نیز می‌توان یک لایه روغن در سطح آنها مالید که عمل اکسیژن‌رسانی را متوقف کرده و از تشکیل کپک جلوگیری می‌کند. در این صورت حتی لازم نیست رب در یخچال گذاشته شود و می‌توان در محیط خارج هم از آن نگهداری کرد    .
5 - رب گوجه فرنگی را داخل قالبهای یخ بگذارید و فریز کنید و برای استفاده هر چندتایی که رب لازم دارید قالب را فشار  دهید تا رب بیرون بیاید . دیگر نیاز به تراشیدن رب فریز شده نیست    .

 

بهترین روش نگهداری رب گوجه فرنگی

" زیپ لاک " کیسه ای زیپ دار برای مصارف آشپزخانه

خشک کردن گوجه فرنگی در ماکروویو یا ماکروفر

 

نگهداری رب گوجه فرنگی

درب رب گوجه فرنگی
خورش قیمه مجلسی با مرغ زعفرانی و رمز و رازهای قیمه

مواد کپک زده روی مربا و آبلیمو و آبغوره و رب گوجه فرنگی

نگهداری و حغظ مواد غذایی از کپک   زدن

رمز و راز های ادویه جات سفره خونه

رمز و راز و اسرار فوت و فن کوزه گری آشپزی سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn