1breadcrumb2

واژه پان Pan به زبان پرتقالی به معنای نان است و کو  Ko نیز در واژه پسوندی به معنای پودر خشک است . پرتقالی های دریانورد در آن طرف آبها در سرزمین چشم بادامی ها فرآوری نان خشک را به مردم آموختند و این اسامی از آن زمان رواج پیدا کرده است . Panko پانکو برند و نان تجاری پودر نان خشک و سوخاری برشته و تردی است که رنگ روشنی دارد ولی در اصل در آشپزی ژاپنی به پودر خشک و سوخاری نان ؛ پانکو Panko گفته میشود که از مغز نان خشک شده , برای سرخ کردن و برشته کردن و سوخاری کردن انواع مواد پروتئینی و سبزیجات استفاده میشود .

1breadcrumb3

در کشورهای آسیایی ؛ تایلند و چین و کره و ویتنام نیز بخوبی شناخته شده و مورد استفاده قرار میگیرد . بافت درشت و ترد این پودر سوخاری تردی و برشتگی خاصی به مواد سرخ شده میدهد .

1shami6

در دو نوع سفید و طلایی موجود است و البته رنگ آن بسته به نوع آردی است که نان با آن تهیه شده و یا ادویه جاتی است که مخلوط شده ولی نوع ساده آن سفید است . برای سوخاری کردن میگو و مرغ و ماهی و کالاماری و ... و انواع سبزیجات بکار میرود .

1breadcrumb1

پانکوی میگو را در عکس اول این پست مشاهده میکنید . شما میتوانید پس از مارینه کردن مواد در داخل مایه تخم مرغی , در انتها برای پوشش دادن از این پودر استفاده کرده و سپس در روغن غوطه ور سرخ کنید .

1breadcrumb4

پانکوی کدو از برشهای طولی کدو و آغشته کردن به مواد تخم مرغی و پودر نان خشک پانکو تهیه شده و سپس با سس دلخواه سرو میشود .

به این پودر میتوانید پودر سیر و پیاز و افزودنی های دیگر اضافه کنید . احتمال دارد پانکو یا پودر نان خشک با نام و برند دیگری نیز عرضه شود ولی در عین حال خود پودر نان خشک پانکو نام دارد .

نکته : نانهای آسیای جنوب شرقی معمولا با ترکیب آرد برنج تهیه میشوند و بهمین دلیل پودر نان خشک آنها نیز رنگ سفید دارد و آرد برنج اصولا تردی و برشتگی خاصی در حین پخت حاصل میکند که این نکته در طبخ غذاها با پودر نان ها مشخص است و وقتی سوخاری تهیه میکنید تردی آن را مشاهده میکنید : نان باگت ویتنامی با آرد برنج Vietnamese Bánh mì bread

 

طرز تهیه پودر نان سوخاری یا پانکوی خانگی

اگر خواستید پانکوی خانگی تهیه کنید قبلا تمامی مغز داخل نانهایی که ساندویچ تهیه میکنید را جمع کرده و خشک کنید و در یخچال نگهداری کنید .

ساندویچ سالاد الویه با تزیین کفش کودک Edible kid Shoes Bread

نان با تزیین صندل تابستانی کودک Edible kid Sandal Bread

1sandal2

سپس آنها را با دست خرد کنید تا تکه های آن خیلی درشت نباشد . به آن ادویه ادویه سوخاری یا کنتاکی اضافه کرده و نگهدارید . به این ترتیب نانهای بیات منزل موارد استفاده جدید خواهند یافت .

رمز و راز یک مرغ سوخاری خوشمزه

رمز و راز های یک سوخاری یا تمپورای ترد و پفکی

آرد پاکورا یا پاکوره

انواع دستورات سوخاری در سفره خونه
رمز و راز های ادویه جات سفره خونه

کورن فلکس

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn