a1524

تند، شیرین، ترش یا ملس فرقی نمیکند، هركدام طرفداران خودش را دارد و فرموله كردن انواع آن از حرفه ها و تخصص های ارزشمند صنایع غذایی است و برای بسیاری مردم حكم نمك غذا را دارد و هنگام دریافت غذا از رستوران، از این جمله زیاد استفاده میكنند؛ لطفا «سس اضافه».

وقتی نام سس به میان میآید، بسیاری تنها دو نوع آن را از روی رنگ سفید و قرمزی كه دارند، میشناسند و معتقدند كه باید در خوردن آن اعتدال را رعایت كرد، اما واقعیت این است كه سس انواع گوناگونی دارد كه هركدام از آنها سفیر فرهنگی و ذائقه ای از گوشه و كنار دنیا هستند. برای ارائه یك تقسیم بندی بهتر میتوان سسها را به 6 دسته با پایه روغن ها، رب گوجه فرنگی، كنستانتره میوه ها، نشاسته، خامه و ژلاتین تقسیم بندی كرد.

a324

علی میلانی بناب، كارشناس ارشد تغذیه معتقد است سس مایونز از قدیمی ترین انواع سس در جهان است و نوعی چاشنی غذایی به شمار میآید كه طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد، اگرچه برای اولین بار این نوع سس را یك سرآشپز فرانسوی تهیه كرد كه دیری نپایید این فرمول سراسر دنیا را فتح كرد.
این سس تركیبی از روغن، تخم مرغ، سركه یا آبلیموست كه معمولا طعم دهنده های مختلفی به آن اضافه میشود. شاید باورتان نشود كه هر قاشق از این سس تقریبا معادل همان مقدار روغن انرژی دارد. درست است كه روغن و تخم مرغ از مواد غذایی مغذی برای بدن به شمار میروند، ولی غالب بودن روغن در این سس، انرژی زیادی به آن بخشیده است به طوری كه تقریبا هر 100 گرم سس 800 كیلوكالری انرژی دارد و زیاده روی در مصرف آن میتواند باعث چاقی و اضافه وزن شود.

راز و رمز یک پیتزای خوشمزه

سس انبه

انواع سس های خوشمزه سفره خونه

سس مخصوص پیتزا  سفره خونه

سس های کم کالری , واقعیت یا تبلیغ ؟

سس هایی با پایه خردل

سس های با پایه گوجه فرنگی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn