acotr19

ترفند هایی برای رفع اشتباهات هنگام آشپزی ( 3 )

اغلب راهکارهایی برای رفع خطا در هر کاری هست. یک کدبانو در آشپزخانه باید بتواند برای خطاهایش راهکارهایی پیدا کند . البته این بدان معنا نیست که به هر وسیله و هرطور شده مشکل را رفع کنیم . بلکه با راه های مناسب ابتدا از پیشامد جلوگیری و سپس اگر احتمالا این امر رخ داد بدانیم برای رفع ان چه کارهایی باید کرد .


سبزیجاتی که زیادی پخته‌اند

خیلی زود آن‌ها را زیر آب سرد بگیرید و سپس به صورت ملایم گرمشان کنید. اگر با آب مرغ یا گوشت گرمشان کنید بهتر است. مقداری آب لیمو یا آب لیموترش روی آن‌ها بریزید و سرو کنید.
سوپ شور

یک عدد سیب‌زمینی خام و پوست‌کنده به داخل سوپ بیندازید. نشاسته نمک زیاد را جذب می‌کند. 15 تا 20 دقیقه بعد سیب‌زمینی را از سوپ خارج کنید.

برگ‌های پلاسیده

زمانی که سبزی خوردن یا کاهویتان پلاسیده می‌شود آن‌ها را در آب خیلی سرد (نه آب یخ زده) بیندازید و سپس داخل یک دستمال مرطوب پیچیده و داخل یخچال قرار دهید.
ماهی خشک

اگر ماهی‌تان خشک از آب درآمد بهتر است ترکیبی از آب لیموترش و کره را روی آن بمالید سپس مقداری گشنیز خردشده روی آن بریزید. این سس و سبزی معطری مانند گشنیز باعث طراوت و طعم‌دهی ماهی می‌شود.
میوه‌هایی که زیادی رسیده‌اند

زمانی که میوه‌هایتان زیادی رسیده‌اند به طوری که برای سالاد میوه هم مناسب نیستند می‌توانید آن‌ها پوره کرده و در کنار دسر یا کیک و غیره سرو کنید.

گردآوری از مریم مطلبی

ترفند هایی برای رفع اشتباهات

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn