oper1sq2

کیکی از سری آموزشهای کیک در سفره خونه به مناسبت تبریک روز پدر و تولد حضرت علی ( ع )

 

اپرا کیک  Opera Cake

 کیکی است که از پایه ژوکوند کیک Joconde Cake  به صورت لایه لایه با طعم و مزه بادام تهیه میشود . شهدی را با ترکیب قهوه تهیه میکنند و سپس شهد یا شربت بار را به خورد بافت کیک میدهند . در بین لایه ها از گاناش قهوه ای یا شکلاتی و کرم کره ای قهوه ای استفاده میکنند و سپس روی سطح کیک را با شکلات ذوب شده پوشش میدهند .

oper1sq3

برای تهیه یک اپرا کیک باید ابتدا  کیک پایه به روش کیک ژوکوند تهیه کنید . از روی دستور تعریف کیک ها : ژوکوند کیک (Joconde Cake (12  کیک را تهیه کرده و دو تکه کرده یا دو تکه و دو قسمت کاملا یک اندازه درست کنید و بعد اجازه دهید کاملا خنک شوند .

1o433e

سپس اطراف کیک ها را صاف برش دهید .سپس هر بخش را دوباره به دو قسمت از ارتفاع برش بزنید . یعنی برای کیک یا اپرا کیک ما 4 تکه یا 4 ورقه کیک مستطیلی و با ضخامت نازک نیاز داریم .ابتدا باید سطحی که در زیر کیک قرار میگیرد مشخص شود و سپس آن را روی کاغذ مومی برگردانید و یک لایه نازک از شکلات ذوب شده روی آن کشیده و اجازه دهید خودش را بگیرد.

1o432

مدتی کوتاه آن را در یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شود . این لایه شکلاتی بعدا روی سطح ظرف مورد نظر قرار خواهد گرفت و علاوه بر خوشمزه تر شدن کیک از چسبیدن کیک به سطح ظرف جلوگیری میکند و کیک تقریبا ثابت میماند .مراقب باشید که از گاناش استفاده نکنید زیرا کاملا به ظرف میچسبد و کاری که شکلات انجام میدهد از عهده گاناش برنمیاید .

1o433

وقتی خودش را گرفت سطح شکلاتی را روی ظرف مورد نظر برگردانید و سپس به آرامی کاغذ مومی را جدا کنید .

1o434

پس از برداشتن کاغذ مومیاکنون نوبت مالیدن شهد روی کیک است . از دستور : شهد یا شربت بار برای کیک ها و تهیه شیرینی ها استفاده کنید و به دستور مقداری قهوه دم کرده غلیظ یا نسکافه غلیظ آماده شده اضافه کنید و از میزان آب آن کم کنید .

1o435

با قلم موی نرم آشپزی و قنادی شهد قهوه ای را روی سطح کیک بمالید .

به یاد داشته باشید که شهد یا شربت بار همیشه به روی بخش میانی ( رویی کیک نه تحتانی ) مالیده شود زیرا بخش رویی کیک قدرت بیشتری برای جذب شهد خواهد داشت .

1o436

سپس از کرم کره ای   Buttercream  با طعم دلخواه خود تهیه کرده و پس از شهد روی سطح کیک بمالید .در مالیدن کرم کره ای دقت کنید که بیرون از سطح نزند . لبه ها خیلی کره ای نشود . بیشتر در وسط کیک مالید شود که با فشار لایه های بعدی کرم پخش شده و از لبه ها بیرون نزند .

1o4370

سپس یک لایه از کیک را روی لایه ای که کرم کره ای مالیده ایم قرار میدهیم . دقت کنید اکنون میتوانید سطح زیرین کیک  پخته شده را روی این قسمت قرار دهید . زیرا برای رویه آن قرار است موادی مالیده شود و بهتر است روی لایه ای باشد که جذب بهتر صورت میگیرد. اینکار را برای همه کیک های لایه ای به خاطر داشته باشید .

1o437

مجددا از شهد و شربت بار قهوه ای روی آن بمالید .

1o438

اکنون نوبت به پوشش نازک این لایه با یکی از این روکش هاست :   گاناش شکلاتی  و یا گاناش شکلاتی با کره و  یا کرم آیسینگ شکلاتی یا موس شکلات و نسکافه  و یا موس شکلاتی . نازک بودن این لایه بسیار مهم است . اصولا کیفیت بسیار عالی کیک مرهون کیفیت کیک ژوکوند و نیز لایه ها نازک میانی کیک است .

1o439

مجددا یک لایه از کیک را روی آن قرار داده و با شهد قهوه ای پوشش دهید و از کرم کره ای با طعم قهوه Buttercream که در بالا دستور آن موجود است آن را پوشانده و لایه بعدی را روی آن قرار دهید .

1o43910

دوباره روی این لایه آخر شهد قهوه ای بمالید و با فشار ملایم سطوح لایه ها را صاف کنید . مراقب باشید پستی و بلندی وجود نداشته باشد . اگر کرم و گاناش از مابین لایه ها بیرون میزند نگران نباشید بعدا با لبه کارد آنها را صاف خواهید کرد و برش خواهید داد .

1o43911

روی شهد , دوباره از کرم کره ای با طعم قهوه بمالید . اکنون نوبت به روکش شکلات است . شما میتوانید هم از شکلات ذوب شده قهوه شیری و شیرین استفاده کنید و  هم از شکلات قهوه تلخ .

1o43912

شکلات ذوب شده را به ارامی روی کیک بریزید و صاف کنید .سپس اجازه دهید در دمای اتاق یا در یخچال کمی بماند تا شکلات خود را بگیرد .

1o43701

پس سرد شدن و خنک کردن شکلات روی کیک و سفت شدن لایه شکلاتی آخر , میتوان  لبه های ناصاف و گاناشی و نامرتب را با کاردی که لبه آنرا در آب جوش فرو کرده اید , صاف برش دهید و بردارید .

1o43913

لبه کیک را پس از برش و تمیز کردن مشاهده میکنید  . یک برش از کیک نیز در بشقاب ترتیب قرار گرفتن لایه ها و شکلات و کرم و گاناش را نشان میدهد .

1o43914

سپس کیک را به دلخواه با انواع تزیینات و یا پودر اکلیل طلایی خوراکی تزیین کنید:

heart_6

کیک را چندین قسمت هم اندازه و صاف برش زده و با قهوه و نوشیدنی مورد علاقه خود سرو کنید .

oper1sqwq

این دستور اریژینال کیک بود بدیهی است که شما به جای کرم کره ای میتونید از کرم های پنیر و کرم های دلخواه خود نیز بین لایه ها استفاده کنید. عکسها از نت

تعریف شیرینی فاج یا بارفی ( 11 ) Barfi , Burfi یا Fudge

تعریف و نمونه انواع متفاوت کیک در سفره خونه

نکات مربوط به شهد یا شربت بار در سفره خونه

روش های مهم روکش کردن کیک ها و رولت ها و شیرینی ها

روکش کردن کیک و مافین و رولت ها با مرنگ ساده و رنگی

خامه فرم گرفته عالی

کرم رویال شماره یک

کرم رویال رنگی جهت تزیین کیک
رویال آیسینگ


 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn