rumpat434

کرم پاتیسیر یا کرم انگلیسی میتواند پایه ای برای تهیه انواع کرم های دیگر با مزه و طعم و رنگهای متنوع باشد که در دسر و شیرینی بکار میروند .

 

lemonpat1

کرم لیمویی Creme    Citrus -Lemon or orange  : این ترکیب از کرم پاتیسیر و رنده پوست لیمو و یا اسانس پوست لیموترش , که میتواند جایگزین وانیل شود , تهیه میشود و یا با اضافه کردن مقدار کمی شربت غلیظ زردلیمویی میتوان آن را بدست آورد .

 

48390

کرم با طعم رام Rum: میتوان وانیل را حذف کرد و در انتها با اضافه کردن یک ق غ اسانس رام به کرم پاتیسیر این کرم را تهیه کرد . 

 

wnphoto5212_lg

کرم پاتیسیر قهوه یا نسکافه ای    Coffee   : با حذف وانیل و جایگزین کردن مقداری قهوه غلیظ یا نسکافه غلیظ میتوان طعم و رنگ کرم را تغییر داد .

 

ec9

کرم شکلاتی Creme Chocolate : با مقداری شکلات ذوب شده غلیظ که به شیر اضافه میشود میتوان کرم شکلاتی تهیه کرد . اگر مزه تلخ مورد نظر باشد از شکلات تلخ استفاده میکنیم

 

m7890

موسیلین Mousseline  : کرمی چرب تر از پاتیسیر است که با افزودن 250 گرم کره به ازادی هر 2 پیمانه شیر در داخل کرم پاتیسیر تهیه میشود . نیمی از کره بلافاصله پس از برداشتن از روی حرارت مخلوط میشود و نیمی دیگر را نیز نرم کرده و به مایه خنک آن اضافه میکنند . معمولا در تهیه کیک توت فرنگی La Frasier و کیک های با پایه اسفنجی یا دسرهایی با پایه کیک ژنواز بکار میرود .

 

Saint-honor_ptisserie

کرم  سنت انوره یا  crème Saint-Honoré  و یا  Chiboust   : با اضافه کردن و مخلوط کردن چند سفیده تخم مرغ زده شده به مایه گرم کرم پاتیسیر تهیه میشود و این کرم را معمولا داخل نوعی شیرینی با همین نام پر میکنند . این مخلوط میتواند کرم را حجیم تر کند . 

 

نکته : این کرم ها به مدت 24 ساعت قابل نگهداری در یخچال هستند و میتوان آنها را برای بیش از این مدت فریز کرد ولی برای نتیجه بهتر در دسرها و شیرینی ها بهتر است تازه تهیه شوند .

 

کرم کاستارد وانیلی

کرم لیمویی

کرم کاسترد شکلاتی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn