fudge_squares

در تعریف هر نوع دسر یا کیک و شیرینی مواد آن و طرز تهیه آن دخیل هستند . این نوع شیرینی برگرفته از انواع شیرینی جات غربی است و کلا فاج یا بارفی Barfi , Burfi یا Fudge بافت نرمی دارد و از ترکیب شکر و کره و شیر و برخی مواد با حرارت حدود 116 درجه سانتیگراد تهیه میشود و در همان حال هم زده میشود تا سرد شده و بافت نرم و خامه ای آن خود را بگیرد .

 

fudgerecipes

فاج یا همان بارفی هندی نوعی شیرینی غربی است که معمولا خیلی شیرین و غلیظ است و فاج اوریژینال آن معمولا ( نه همیشه ) آرد ندارد و غلظت خود را از مواد دیگر مانند پنیر و ... میگیرد .

fuiyi890

نوع امریکایی فاج دارای شکلات و پودر کاکائو است و در امریکا و کانادا یکی از محصولات شکلاتی بشمار میرود و بیشتر به صورت گرم همراه با بستنی سرو میشود .

fu798

از مواد دیگر مانند مغزها و کشمش و مارشملو و میوه های خشک و گلاسه و پنیر ها و تافی و ...  برای ایجاد تنوع و طعم و مزه متفاوت استفاده میشود .

f564654

اوریژینال آن در قالب های مستطیل تهیه و به صورت مکعب های چهارگوش کوچک برش داده میشود .

f543436

ولی انواع دیگر آن به شکل تارت ( گرد ) بزرگ و تکنفره و مستطیل و با ترافل های چوبی و بدون چوب و .... هم تهیه میشود .ضمنا Barfi , Burfi که نوعی شیرینی هندی است چون مواد اولیه و شکل ظاهری ان مشابه است در همین مجموعه فاج قرار میگیرد .

انواع بارفی در سفره خونه

فاج شکلاتی Fudge

فاج به شکل بستنی چوبی شکلاتی Fudge

انواع فاج در سفره خونه
سینی اردور ساده با بیسکویت و تافی و خامه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn