1amineral4

پای افزار سنتی ایرانی ,چاروق و چموش و گیوه و ملکی

در برهه ای که از رسانه های خارجی از پای افزارهای سنتی ایرانی مانند گیوه و ملکی و همچنین شبکه دویچه وله آلمان برای تهیه گزارش از پای افزار سنتی ایرانی چاروق و چموش به ایران میایند و این پای افزارها را به دلیل استفاده از مواد مصرفی طبیعی و رنگ های غیرشیمیایی و بدوی بهترین مینامند چرا ما هنوز در مورد آنها اطلاعات نداریم و برای تندرستی و بهداشت خود اهمیت قائل نیستیم و درصدد حفظ هویت اصیل و بسط و توسعه #صنایع_دستی_ایران و برند سازی این پای افزارهایی که دنیا در حال حاضر به اهمیت آنها پی برده ، نیستیم ؟

گیوه و ملکی از نخ و کتان در نواحی که کشاورزی رونق داشته ، در استانهای مرکزی و  فارس , بختیاری و لرستان توسط زنان و دختران هموطن در خانه تولید میشده . این کفش ها تابستانی و خنک است و برای کسانی که آلرژی دارند ایده آل است .
چموش و چاروق نیز در نواحی مانند گیلان که دامداری در آن رواج داشته، از چرم توسط اهل خانه دوخته میشده . در #زنجان نیز مدل پاشنه دار زنانه زیبایی دوخته میشد . البته در حال حاضر این صنعت رو به افول است بیایید دست به دست هم در ترویج و رونق این صنایع دستی در داخل و خارج از کشور کوشا باشیم . قطعا هموطنان ایرانی ما از این قدم ها منتفع خواهند شد و چرخ های اقتصادی شهرها و روستاها روان تر به گردش در خواهد آمد . این کفشها هدایای خوبی برای دوستان در داخل و خارج خواهد بود .
پیشنهاد به کارآفرینان : میتوانید با برنامه ریزی درصدد مدیریت خرید و تهیه جعبه های شیک و برندسازی و بازارهای فروش آن در ایران و جهان باشید ♥
https://instagram.com/sofrehkhune/

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn