پتینه نوعی هنر اجرای نقاشی با رنگ ها و مواد متفاوت رو تابلو و مجسمه و کاسه و کوزه سفالی و پلاستیکی و لوازمی مانند میز و کمد و بوفه و تختخواب و دیوار و سقف منزل ..... حتی لوازم زینتی است که با تکنیک هایی متفاوت به قصد کهنه نمایی یا آنتیک نمایی انجام میشه .

13049276321
راستش پتینه نیاز به فرصت و حوصله داره یعنی باید روش وقت بگذارید و ضمنا بهتره یک جایی داشته باشید که به نگهداری آن کار ها تخصیص بدین چون وسایلش طبعا جاگیر هم هست .
ریخت و پاش و کثیف کاری هم زیاد داره ولی لذت کار بالا تر از این حرفهاست .اگر در منزل جای کافی ندارند یک جعبه کشویی سه یا چهار ردیفه پلاستیکی بخرند ویا کارتونی – جعبه ای تهیه کنند و این وسایل را در آن قرار داده و در قسمتی از منزل جا دهند و هربار خواستند کار کنند وسایل رو با هم انتقال دهند .و یکی یکی انتقال ندهند .یک رومیزی نایلونی هم برای زیر کارشون تهیه کنند .
1 - بسته های خالی جا تخم مرغی پلاستیکی و مقوایی رو دیگر دور نریزید و از آن برای تهیه و ترکیب رنگ استفاده کنید و هربار که رنگ داخل آن خشک شد دیگر نیاز به شستن نیست . آنرا دور باندازید و یکی دیگر استفاده کنید .
2- من از رنگهای آکریلیک قابل ترکیب با آب هم استفاده میکنم .
بهتره از رنگهایی که قوطی بزرگتر داره بخرید که ارزانتر تموم میشه .مثلا 200 گرمی . البته اگر خیال ادامه کار رو دارید ! وگرنه همان تیوپهای کوچک کرم مانند برای چند بار کافیست .
3 - سینی های گرد زیر شیرینی و کیک که ( گرد و چهارگوش و بیضی و فلب ... ....) سفید و یا بیرنگ پلاستیکی هستند رو هم دیگر دور نریزید . هم برای ترکیب رنگ ها میتونید ازشون استفاده کنید و ( یا حصیری ) هم برای نقاشی و تهیه تابلو !! با استفاده از دستمال کاغذی و کپی نقاشی ( دکوپاژ و تکنیک دستمال سفره )

نکاتی برای کار پتینه

آموزش پتینه اجسام سفالی  

آموزش دکوپاژ پتینه روی گلدان

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn