سس و ماریناد آسیایی تری یاکی Teriyaki Sauce برای مارینه کردن و خواباندن گوشت و مرغ و همچنین استفاده هنگام طبخ آنها

مواد لازم :
2 پیمانه سس سویا
1 قاشق غذاخوری شهد یا شیره انگور 
4 ق سوپخوری سرکه سیب
یا سرکه بالزامیک
1 قاشق غذاخوری زنجبیل تازه رنده شده
یا پودر خشک آن
3 حبه سیر تازه رنده شده
یا کمی پودر سیر
1 قاشق چای خوری ادویه گرام ماسالا
1 پیمانه شکر قهوه ای و در صورت تمایل کمتر یا بیشتر
روغن کنجد چند ق غ


 طرز تهیه : مواد را بدون زنجبیل و سیر داخل قابلمه بریزید و با حرارت ملایم آنقدر هم بزنید تا مواد مخلوط شوند .( اگر از شکر استفاده کرده اید باید شکر آن حل شود . ) سپس کمی که سرد شد زنجبیل و سیر را اضافه کنید . این سس را میتوان برای خواباندن گوشت و مرغ استفاده کرد و یا داخل گوشت چرخ کرده برای تهیه همبرگر بکار برد و یا روی انواع گوشتهای کبابی به هنگام کباب کردن مالید .

نکات : در برخی دستورها روغن زیتون یا کنجد جزء مواد لازم نیست ولی در صورت تمایل میتوانید مانند همه کباب های دیگر 2 الی 3 قاشق غذاخوری اضافه کنید . به هرحال امری سلیقه ایست و امتحان آن هم ضرری ندارد . * چنانچه از مزه شیرینی شیره انگور در سس خوشتان نمیآید میتوانید آنرا حذف کنید . * در متن اصلی یک پیمانه شری و بوربن بود , برای نرم کردن گوشت بکار رفته و میتوان بجای آن 3 الی 4 قاشق سرکه اضافه کرد .این سس هم برای خواباندن و ترد کردن مواد پروتئینی و مارینه کردن آنها بکار میرود و هم میتوان از آن برای مکملی جهت طبخ مواد پروتئینی و سبزیجات استفاده کرد . میتوان مرغ و یا قطعات گوشت را با اضافی سس ماریناد آن در باهم روی حرارت اجاق گاز پخت و یا فر قرار داد یا بخار پز کرد . حتی از این سس میتوان برای مالیدن روی قطعات گوشت و بریان کردن و کباب کردن آنها استفاده کرد .

 

کباب دنده لقمه ای
نوع و مدت زمان طبخ یک استیک نرم و خوشمزه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn