مواد لازم :
رشته مخصوص آش 350 گرم الی 400 گرم
سبزی آش 2 کیلو
شامل تره و جعفری و گشنیز و اسفناج یا برگ چغندر
سبزی مناسب آش رشته
عدس یک پیمانه
نخود و لوبیا مجموعا یک پیمانه
پیاز داغ فراوان
کشک غلیظ 5 الی 4 پیمانه
نمک و فلفل به میزان کافی
نعنا داغ و سیر داغ کمی

طرز تهیه : پیاز داغ و زردچوبه رو کمی تفت میدهیم و سپس حبوبات را که قبلا خیس کرده ایم با آنها به همراه آب مرغ یا گوشت می گذاریم کاملا بپزند . حبوبات خیس کرده زودتر می پزن و رنگشون هم تو غذا روشن تر میشه . بین دو انگشت فشار بدین اگه کاملا له شد وقت ریختن سبزیهاست .   بعد سبزی را تمیز کرده و شسته و خرد می کنیم و داخل حبوبات پخته شده می ریزیم و می گذاریم سبزی ها بپزند. رنگ سبزی که عوض شد موقع ریختن رشته است .
سپس رشته را در آش می ریزیم و می گذاریم آهسته بپزد . اولش کمی آش رو آروم هم می زنیم . آش رو خیلی هم نزنین تا رشته ها خمیر و خرد نشوند . اگه رشته ها کاملا توی آش بپزن و جا بیافتن نیازی به اضافه کردن آرد نداریم . با پختن رشته - آب آش کشیده و کم میشه که باید در این بین کم کم بهش آب اضافه کنیم .آش نباید آبکی و نباید خیلی غلیظ باشه .
وقتی رشته ها کاملا پختن ، اگه همه اعضای خانواده کشک رو دوست دارن کمی از کشک جوشانده شده رو بلافاصله پس از خاموش کردن شعله داخل آش میریزیم و مخلوط میکنیم . اگه همه اعضای خانواده کشک نمی خورن و یا مایلن با سرکه میل کنن از مخلوط کردن کشک داخل قابلمه آش خودداری کنین . نمک اون رو حالا بچشین . اگه دوست دارین تند بشه میتونین کمی فلفل و ادویه بهش بزنین . سپس آش رو در ظرف میکشیم و روی آنرا مجددا با کمی کشک ساده و زعفرانی و پیاز داغ و سیر داغ و نعناع داغ تزئین می کنیم .
نکته : در آذربایجان توی آش رشته رب گوجه فرنگی هم میریزن . خیلی خوش مزه میشه . هم میشه توی آش ریخت و هم میشه با کمی روغن داغ روی آش رو باهاش تزیین کرد که دیگه به زعفرون هم نیازی نیست .رمز و راز یک آش رشته جا افتاده و خوشمزه
رشته آشی خانگی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn