ashyaneh_morgh_0

 

عکس های  اختصاصی از سفره خونه

از دستور پاستا ماکارونی آشیانه ای با سس مرغ و کاری از استاد رنجبر


به مناسبت عیدانه روز عرفه و عید قربان

 

روز عرفه و عید قربان بر شما مبارک باد


تهیه این غذا مدت بسیار کوتاهی فرصت نیاز دارد و بستگی به سرعت عمل شما دارد .استاد این غذا رو طی مدتی حدود 7 تا 10 دقیقه تهیه کرد . 7 تا 10 دقیقه پختن و آبکش کردن ماکارونی و 3 دقیقه پختن مرغ  و تهیه سس آن ( در حین پختن ماکارونی ) طول کشید . این غذای خوشمزه باید فوری سرو شود .

مواد لازم :

مرغ 300 گرم

ماکارونی آشیانه ای یا نواری 500 گرمی یا tagliatelle  تالیاتلی  

ادویه : زیره , فلفل قرمز , پودر کاری , زنجبیل

خامه 200 گرم

گوجه فرنگی 7 -8 عدد

پیازچه 7-8 ساقه

قرص عصاره مرغ یک عدد

طرز تهیه :

آب را همراه با کمی نمک جوش آورده و پاستا نواری یا ماکارونی آشیانه ای را داخل آن ریخته و اجازه میدهیم 7 تا 10 دقیقه بپزد . ( برای کودکان حتما 10 دقیقه طبخ شود )

ashyaneh_morgh_3

 فیله یا سینه مرغ را به صورت نواری خرد میکنیم : یعنی از درازا با روش قبضه کردن گوشت و مرغ ( butterfly ) ( ورقه نازک ) میزنیم و بعد از عرض برش نازک و نواری میدهیم یعنی هر برش را به صورت نواری و دراز میبریم .

ashyaneh_morgh_1

سپس سر سفید پیازچه ها را بریده و حلقه ای خرد میکنیم و قسمت سبز پیازچه ها را از درازا دو نصف میکنیم و خلالی خرد میکنیم .

ashyaneh_morgh_5

تابه را روی حرارت گرم کرده و یعد قسمت سفید پیازچه ها را کمی تفت میدهیم سپس نوار های سینه مرغ را با ادویه ها و عصاره خرد کرده مرغ مالش داده و اجازه میدهیم کمی جذب شود و سپس داخل تابه روی پیازچه های سفید تفت داده شده میریزیم .اکنون کمی آن را تفت میدهیم .

ashyaneh_morgh_2

پس از اینکه رنگ آن عوض شد مقداری حدود نصف استکان رو آن آب میریزیم تا ادویه جذب مرغ شود . اکنون مرغ حدود 3 دقیقه است که پخته است و رنگ قشنگی دارد . نیازی به زمان پخت طولانی ندارد . سپس خامه را به مرغ اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم رنگ مرغ ملایم تر میشود .

ashyaneh_morgh_4

اکنون ماکارونی را آبکش کرده و با اب سرد شوک وارد میکنیم تا از پختن بازداشته شود و بعد از داخل آبکش روی مرغ ریخته و حدود 30 تا 40 ثانیه هم میزنیم . با گوجه فرنگی و پیازچه تزیین کرده و سرو میکنیم .

ashyaneh_morgh_6

از برنامه آشپزخانه شماره 3 با حمیدرضا رنجبر مدرس بین المللی حرفه ای آشپزی و قنادی

 

روش خرد و بیرون کشیدن استخوان و فیله کردن سینه کردن مرغ

خرد کردن سینه یک مرغ برای مصرف جوجه کباب

 

گزارش از کلاس های شف رنجبر

 

نکته های اضافی : من از ماکارونی آشیانه ای فقط 8 عدد آن را استفاده کردم زیرا میخواستم مقدار گوشت و سس غذا زیاد باشد . ضمنا داخل آبجوش مقداری پودر پیاز و پودر سیر ریختم . اگر این غذا رو درست کردید نباید در خوردن تاخیر کنید . زیرا سس جذب ماکارونی خواهد شد . تهیه این غذا مدت بسیار کوتاهی فرصت نیاز دارد . ولی اگر خواستید این غذا رو  قبلا آماده کنید دقت کنید که فقط فیله یا سینه مرغ را تفت داده و آماده نگهدارید . قبل از سرو کردن ( کشیدن غذا ) سس آنرا تهیه و پاستا ماکارونی را آبکش کنید و به درست موقع خوردن , ماکارونی و سس را مخلوط کنید .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn