1hencake_copy

کیک با تزیین مرغ کرچ حنایی Brood Hen Cake  با دستور اختصاصی سفره خونه به مناسبت عید پاک ( عید تخم مرغ )

 

یه مرغ دارم روزی دوتا تخم میکنه !!! ... چرا دوتا ؟ ... پس چندتا ؟؟......!!


مواد لازم :

دو عدد کیک اسفنجی ساده یا شکلاتی سه ( 3 ) تخم مرغی

خامه فرم گرفته  ( یا کرم شانتی )

به جای خامه از کرم ها میتوانید استفاده کنید

پودر کاکائو و نسکافه الک کرده

یا به جای خامه : گاناش شکلاتی خامه ای

خمیر مارسیپان ساده یا قرمز

چوب شور و بیسکویت و قیف بستنی خرد شده

شکر رنگی و ساده

شهد یا شربت بار 1/3 پیمانه

دو عدد چشم مصنوعی یا منجوق خوراکی و یا میخک

دو عدد پرک بادام برای نوک

رنگ زرد از رنگ های مجاز خوراکی

برگ و مقداری پودر بیسکویت برای خاشاک زیر محل نشیمن مرغ

طرز تهیه :

ابتدا از روز قبل کیک ها را تهیه کرده و اجازه دهید کاملا خنک شود ولی خشک نشوند .

1hencake3

شربت بار را نیز از قبل تهیه کنید .

1hencake4

اکنون خامه فرم گرفته را تهیه کنید در صورت تمایل با پودر کاکائو آنرا شکلاتی کنید.

1hencake5

اکنون برای تهیه تنه مرغ از کیک ها دو حجم اشک شکل تهیه کنید . روی هرکدام از لایه ها شهد مالیده و سپس خامه ساده یا شکلاتی مابین آنها قرار داده و سپس رویهم مونتاژ کنید . روی آن نیز خامه ساده فرم گرفته یا شکلاتی بمالید .خرده های حاصل از برش کیک را میتوان مابین لایه ها پنهان کرد !! روی آن خامه و گاناش و شکلات آمده و پنهان خواهد شد و به دلیل رطوبت حاصل از خامه تکه تکه نخواهد شد و کسی متوجه این تریک شما نخواهد شد !!

1hencake6

یک بخش بادبزنی شکل از کیک برای پرهای دم مرغ نیاز داریم . یک زائده کمانی یا هلالی از کیک ساده برای گردن و یک تکه اشک مانند کوچک برای سر نیاز داریم . روی تنه مرغ را با کیک برش زده و یا حتی خرده های کیک پر کنید تا پشت مرغ برآمده شود . روی آن را با شکلات پوشش دهید .خامه شکلاتی میتواند مانند خمیر مجسمه سازی اشکالات را پوشانده و زوایای موجود را پنهان و یا برجسته تر نماید .

1hencake7

 روی تنه آستر کشی شده  را با برشهایی از کیک کمی برآمده تر درست کرده  و با شکلات پوشش دهید . در این بین خامه شکلاتی و مرغ آسترکشی شده باید در یخچال قرار گیرد تا خامه شل نشود و خود را بگیرد و تکه های مونتاژ شده ثابت شوند .

1hencake8

سپس گردن (به شکل هلالی ) و سر ( بشکل اشک ) را مونتاژ کنید و آسترکشی نمایید . اکنون دوباره در یخچال قرار دهید . سپس بیرون آورده یکبار دیگر پوشش خامه شکلاتی دهید

1hencake9

خمیر مارسیپان را برای تاج و چانه و زیر چشم ها آماده کنید و با شکر رنگی قرمز پوشش دهید .

1hencake10

تخم مرغ ها را با خمیر مارزیپان تهیه کنید و به شکر ساده آغشته کنید که هم چسبان نباشند و هم خشک نشوند .

1hencake11

اکنون با مخلوط پودر کاکائو و نسکافه الک شده کاملا همه جای مرغ را پوشش دهید و اجازه دهید در یخچال بماند تا خودش را بگیرد . پودر کاکائو به تنهایی تیره است . پودر نسکافه گلد رنگ آن را خوشرنگتر میکند .با یک چای صاف کن میتوانید همه جا آنرا پوشش دهید . اکنون مرغ را داخل یخچال قرار دهید .

1hencake12

بعد بیرون اورده و با کارد تیز روی آن خط بکشید تا بافت پر را روی مرغ ایجاد کنید .هرچه خطوط بهم نزدیکتر باشند طبیعی تر به نظر خواهد آمد . مرتب نوک و لبه کارد را پاک کنید تا خامه دلمه نشود . اکنون همه بخش ها را خط بکشید . خط ها باید در جهتی منطقی کشیده شود تا حالت پر و قرار گرفتن پر را تداعی کند و هم جهت باشند . سپس نوک یا منقار مرغ را با دو پرک بادام که رویهم گذاشته شده , در جای خود قرار داده و با قرمز یا زرد یا نارنجی , رنگ کنید .

1hencake2_copy

مرغ را به ارامی بلند کرده و روی محل نشیمن که از قبل با چوب شور و قیف بستنی آماده کرده اید قرار دهید . اگر پالت مخصوص ندارید با کفگیر پهن میتوانید انجام دهید . ریز مرغ مقداری بیسکویت و قیف خرد شده بستنی و چوب شور و برگ های مارسیپانی قرار دهید و مرغ را در داخل لانه بنشانید ! تخم مرغ های مارسیپانی را که در شکر آغشته کرده اید در کنار این مرغ بگذارید . این مرغ باید مدتی در یخچال بماند تا خودش را بگیرد .

1hencake1_copy

نکته : تکه های مونتاژ شده را با خامه شکلاتی میتوان در جای خود فیکس کرد . اگر تمایل دارید روی بدن مرغ را با مارسیپان اشکی شکل شکلاتی بپوشانید در مرحله قبل از پاشیدن پودر کاکائو و نسکافه الک شده , میتوانید روی آستر شکلاتی تمامی تکه های مارزیپان شکلاتی را با مقداری خامه فرم گرفته به جای چسب آغشته و روی بدن مرغ نصب کنید و کمی فشار دهید . هر اشک مقداری روی اشک قبلی را میپوشاند تا کار به اتمام برسد و سپس از مقداری ژله ساده رقیق یا بریلو که گرم کرده اید تا روان شود , میتوانید با قلم مو روی آن بکشید تا بماند و خشک شود و براق تر به نظر آید .اگر از خمیر مارزیپان ساده استفاده کنید میتوانید تاج و چانه و زیر چشمها را با مقداری رنگ خوراکی و برس رنگ کرده و سپس آغشته به شکر رنگی قرمز کنید . در صورت تمایل میتوانید از همان ابتدا خمیر را قرمز رنگ کنید و بعد مونتاژ کنید . در صورت تمایل این کیک برای Easter , روز عیدپاک و عید تخم مرغ نیز مناسب است .

کرم ها :

کرم رویال شماره یک ,

کرم رویال شماره دو ,

کرم آیسینگ شکلاتی ,

کرم کره ای برای روکش کیک ,

روکش کردن کیک با کرم و خامه و گاناش و ... ,

گاناش شکلاتی خامه ای

 

کیک شکلاتی سه بعدی به شکل مرغ یا خروس Chicken Hen Cake

کیک شکلاتی به شکل مرغ یا خروس Chicken Hen Cake

تعریف کیک های اسفنجی

 

جدول اندازه های قالب های مختلف به سانتیمتر و اینچ و پیمانه و لیتر

جدول اندازه های قالب های مختلف به سانتیمتر و اینچ و پیمانه و لیتر

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn