1pianocake2_copy

کیک روز عشق یا سپندارمزگان یا ولنتاین Valentine به شکل پیانو Piano cake 

 

مواد لازم :

کیک اسفنجی ساده سه ( 3 ) تخم مرغی وانیلی یا شکلاتی به شکل مستطیل 3 عدد

خامه فرم گرفته نصف لیوان ( با کرم شانتی یا خامه گیاهی )

یا به جای خامه از کرم کره ای Buttercream

گاناش شکلاتی خامه ای  یک لیوان و نیم

پودر قهوه یا نسکافه یا کاکائو

شکلات بیسکویتی باراکا قلمی 10 تا 12 عدد

شهد ساده یا سس تافی یا دلسه دلچه Dulce de Leche  برای بین لایه های کیک

کرم کاسترد شکلاتی یا کرم کاستارد وانیلی و یا شکلاتی برای بین لایه های کیک

کیک گردان یا پایه گردان کیک

طرز تهیه :

ابتدا کیک های اسفنجی ( ما از کیک معمولی ساده استفاده کردیم ) را تهیه کنید و اجازه دهید روی شبکه فلزی خنک شوند . سپس آنها را از ارتفاع برش بزنید و بعد روی سطح رویی هر برش شهد یا سس تافی رقیق تر بمالید . بین هر لایه کیک کرم یا خامه میتوان قرارداده و پخش کرد . ردیف اول 3 تا برش و ردیف دوم نیز 3 تا برش ولی مانند آجرچینی باید اینبار برش ها افقی چیده شود و برش بعدی کیک به صورت عمودی روی آن قرار گیرد تا لایه بعدی کامل شود . مجدد روی آن شهد یا تافی و سپس کرم ( ما از کرم وانیلی استفاده کردیم ) مالیده و سپس دو برش کیک را روی ردیف سوم چیده و روی آن شهد مالیده و بعد با گاناش پوشش دهید . روی آنرا با فهوه و نسکافه پودر کرده بپوشانید . قسمت کلاویه ها را با خامه سفید فرم گرفته بپوشانید و بعد با کارد خط بیاندازید و شکلات بیسکویت های بارای شکلاتی را به جای کلاویه های مشکی مابین کلاویه های سفید قرار دهید . صافکاری روی لایه خامه و شکلات که تمام شد کیک پیانو آماده است .

1pianocake6

نکته : ما بدلیل فرصت کم , کلاویه ها را بدون دیدن نمونه اصلی به صورت ذهنی درست کردیم که البته اشتباه بود زیرا کلاوه های مشکی به گفته یکی از دوستان عزیز میبایست به صورت دو و سه و دو و سه قرار میگرفت .

1pianocake7

شما دقت کنید تا یک پیانوی واقعی درست کنید . با سپاس ویژه از آقای شهاب ناظرفصیحی عزیز ( آهنگساز ) که تذکر به جایی دادند .

http://www.nazerfassihi.com

 

ریزنکته های مهم قنادی

قوام آمدن شهد یا شربت 1 تا 7 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn