1dcourt76

کیک هزارلایه اندونزیایی Spekkoek , kueh lapis

مواد لازم :

6 عدد سفیده تخم مرغ

نصف ق چ وانیل شکری

250 گرم شکر نرم

15 عدد زرده تخم مرغ

400 گرم کره نرم

120 گرم آرد ساده

بکینگ پودر نصف ق چ

ادویه کیک و شیرینی دو ق چ

1dcourt75

طرز تهیه : وانیل و سفیده ها را با همزن بزنید . کم کم شکر را هم بزنید تا پف کند . زرده ها را جداگانه یک به یک با همزن بزنید و سپس کره را اضافه کرده و هم بزنید . اکنون آرد و بکینگ پودر و ادویه را باهم مخلوط کنید . سفیده ها و زرده ها را مخلوط و آرد را اضافه کرده و زیر و رو کنید . قالب چهارگوشی را چرب کنید .گریل بالای فر را روشن کنید . لبتدا کمی قالب خالی را گرم کنید . مایه کیک را چند قسمت کنید و قسمت اول را داخل قالب بریزید و صاف کنید و در داخل فر قرار دهید .اجازه دهید خود را بگیرد و حدود پنج دقیقه طلایی شود . سپس خارج کرده وبا قلم موی نرم کره ذوب شده روی آن بمالید و بعد یک قسمت دیگر را روی آن بخش طلایی بریزید . نیاز نیست که خنک شود . مایه ریخته و صاف کنید . و اجازه دهید با گریل پنج دقیقه طلایی شود . قسمت بعدی را مجددا ریخته و صاف کرده و داخل فر قرار دهید . بین هر لایه گریل شده برس کره ذوب شده به کیفیت کیک کمک میکند .در انتها روی کیک را با فویل بپوشانید و درجه فر را روی 180 قرار دهید و حدود پنج تا ده دقیقه زمان دهید تا کیک کاملا مغز پخت شود .

اگر کاغذ مومی استفاده میکنید فقط کف قالب بیندازید . اطراف کیک کاغد نباشد . فاصله رویه خمیر کیک با شعله گریل حداقل پانزده سانتیمتر باشد و مراقب باشید زیاد تیره نشود . کیک روز بعد طعم بهتری خواهد داشت و لایه ها کاملا دیده خواهند شد .این کیک تا ده روزدر یخچال ماندگاری دارد .

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

تعریف و نمونه انواع متفاوت کیک در سفره خونه

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn