مواد لازم :
آرد یک و نیم پیمانه
باتر میلک یا دوغ کاملا بی نمک یک پیمانه

باترمیلک خانگی برای تهیه دسر و کیک و شیرینی
نمک نصف ق چ
مارگارین معطر 250 گرم
وانیل یک ق چ
بکینگ پودر دو ق چ
جوش شیرین نصف ق چ
اسانس توت فرنگی چند قطره
رنگ مجاز خوراکی ژله ای قرمز 3 ق چ
پودر کاکائو 2 ق مرباخوری
شکر نصف پیمانه
تخم مرغ 4 عدد

آرد و نمک و بکینگ پودرو جوش شیرین رو باهم مخلوط و الک کرده و کنار بذارین .فر را روشن و روی 200 درجه گرم کنین . سفیده ها رو جداگانه با همزن تمیز قبلا بزنین و موقع استفاده مجددا بزنین تا یکدست بشه . کره و وانیل و شکر را با همزن بزنین تا نرم و کرمی بشه . بعد بهش اسانس توت فرنگی و رنگ ژله ای قرمز رو اضافه کرده و بزنین . حالا زرده های تخم مرغ رو اضافه کنین و هم بزنین . نیمی از آرد و نیمی از باتر میلک رو ریخته و مخلوط کنین . اکنون به تدریج از آرد و سپس از باتر میلک یا جایگزین اون که در منو جایگزین های سفره خونه داریم , اضافه کنین تا تمام بشه .

 

avelvet_cake3

قالب کیک رو چرب کنین و آرد بپاشین تا همه اطرافش چرب و آردی بشه و کنار بذارین . اکنون سفیده ها رو مجددا هم بزنین تا یکدست بشه و کف کنه . داخل مایه کیک با همزن دستی مخلوط کنین تا به خورد مایه بره . تمام مایه کیک رو داخل قالب بریزین و صاف کنین و داخل فر بذارین . حدود 30 دقیقه بمونه تا کیک پف کنه وکاملا میان پخت بشه . مراقب باشن خیلی خشک و روش تیره نشه .

avelvet_cake1

یک سیخ چوبی داخل قسمت وسط کیک فرو کنین باید کاملا تمیز و بدون چسبیدن مایه ای از کیک بیرون بیاد .روی شبکه های فلزی فر بذارین تا کاملا خنک بشه .بعد از مقطع دو نیمه کنین 

avelvet_cake2

میان اون خامه فرم گرفته بمالین . دو نیمه رو روهم بذارین و اطراف کیک رو خامه فرم گرفته بمالین . بعد با شکوفه خامه بزنین و روش با هرچی تمایل دارین تزیین کنین . من باتر میلک رو از مخلوط کردن یک ق سرکه به یک لیوان شیر بدست آوردم .رنگ ژله ای بود و ابتدا دو ق چایخوری پر ریختم به نظر کافی نیامد . دوست داشتم خوشرنگ تر بشه . دوباره یک ق چ پر دیگه اضافه کردم . پودر کاکائو رنگش رو تثبیت میکنه .
avelvet_cake4
نکات : نیمی از آرد سفید و نیمی آرد گندم سبوس دار هستش .ا از هر آردی میشه استفاده کرد . اگه به باتر میلک دسترسی ندارین از یک پیمانه شیر یعلاوه یک ق غ سرکه استفاده کنین و بذارین دقیقه بمونه .

این کیک بافت خیلی پوک و پفی داره . وقتی جوش شیرین داخلش ریخته میشه سرکه مورد نیازه که بتونه با تولید گاز و حباب به بافت خمیرش حالت پوک و پفی بده . حتی صداش رو میتونی بشنوید . این حالت پوکی رو در کیک های دیگه اینطور یایجاد میکنن که با زدن جداگانه سفیده تخم مرغ - بعدا قاطی مواد خمیر میکنن و به کیک حالت پوکی میدن . کیک خیلی آسونیه .
به جای باتر میلک یا دوغ میتونید از یک پیمانه شیر + یک ق سرکه بریزید و بذارید 5 دقیقه بمونه تا حالت باتر میلک رو بهش بده . از چغندر و البالو اصلا استفاده نکن چون اصلا رنگ به کیک نمیده . فقط از رنگ مجاز ژله ای به اندازه ای که رنگش خوشرنگ بشه . کمی زیاد بشه بهتره چون بعد از پهت کمرنگ تر از اونی میشه که در خمیرش قبل از پخت دیده میشه.

باترمیلک خانگی برای تهیه دسر و کیک و شیرینی

کاپ کیک مخملی قرمز

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn