مواد لازم :
تخم مرغ ۶ عدد
شکر ۲۵۰ گرم
آرد ۳۰۰ تا ۳۵۰ گرم
روغن مایع ۱/۲ لیوان
وانیل ۱/۴ ق چ
بکینگ پودر ۱ق م
هل ساییده ۱ق م
* مواد لازم برای رویه
زعفران مقداری
پودر قند۱ق غذاخوری
زرده تخم مرغ ۱ عدد
شیر ۱ق غذا خوری
خلال پسته بادام ۱۰۰ گرم
*مواد لازم برای شربت
گلاب ۱/۲ لیوان
شکر ۱۰۰ گرم
آب۱/۲ لیوان


تخم مرغ و  وانیل و شکر را با همزن می‌زنیم تا پف کند و کرم رنگ شود.

روغن را اضافه می‌کنیم کمی‌ مخلوط می‌کنیم. آرد+ بکینیگ پودر و هل را که قبلا با هم الک کردیم اضافه می‌کنیم و با لیسک یا همزن دستی‌ خیلی‌ آرام مخلوط می‌کنیم . می‌توان به این مایع ۱۰۰ گرم پودر بادام هم اضافه کرد خوشمزه می‌شه.

بعد این مایع کیک را درون سینی فر که قبلا کاغذ انداخته چرب شده و آرد پاشی کرده ایم میریزیم .من توی سینی ۲۵*۳۵ میریزم آخه دوست دارم قطر زیاد داشته باشه اگه میخواید قطرش کمتر باشه سینی بزرگتر بردارید. روشو صاف می‌کنیم و در فر از قبل گرم شده ۱۷۵ سانتیگراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه قرار میدیم.

بیشترین پختشو که انجام داد کیک رو میاریم بیرون و مواد رویه را که با هم مخلوط کردیم با برس روش میمالیم و خلال پسته بادام رو روش میپاشیم و حدود ۱۰ دقیقه دیگه (بستگی به فر داره ) تو فر میذاریم تا رویش طلایی بشه . من اینجا گریل رو روشن می‌کنم ولی‌ کسایی‌ که فر برقی دارن مشکلی‌ نیست روش قشنگ طلایی می‌شه .

بعد در میاریم و شربت را که قبلا تهیه کردیم و خنک شده ( آب + شکر روی حرارت تا شکر حل شود بعد گلاب را اضافه می‌کنیم اگر خیلی‌ رقیق بود کمی‌ بیشتر شکر اضافه کنید ولی‌ در کلّ شربت روی کیک رقیق است) را روش میدهیم و بعد به اندازه‌ی که دوست داریم برش می‌زنیم . دستور : سمیه و عکس : سحر

نکات :
کلا درجه حرارت فر بستگی به فشار گاز منزل شما داره .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn