تتین یا کیک وارونه از آینا گارتن

سر آشپز امریکایی آینا گارتن یا کنتس پابرهنه : Barefoot contessa
مواد لازم :
6 ق غ کره
سیب دو عدد پوست کنده و خرد شده
شکر یک و سه چهارم پیمانه
2 تا تخم مرغ درشت
خامه ترش یک سوم پیمانه
پوست لیم یا پرتقال رنده شده نصف ق چ
نصف ق چ عصاره وانیل خالص
آرد همه منظوره یک پیمانه و 2 ق غ
نصف ق چ بکینگ پودر
نمک یک چهارم ق چ
خاکه قند کمی

طرز تهیه : فر رو از قبل داغ کنین و روی 180 درجه سانتیگراد یا 360 درجه فارنهایت بذارین . قالب رو با کره چرب کنین و سیب های قاچ شده رو داخلش بچینین . یک پیمانه شکر و 3/1 پیمانه آب رو داخل یک شیر جوش بریزین و روی حرارت تند بذارین تا کهربایی رنگ بشه . ( یا به دلخواه سس کارامل تهیه کنین ) کارامل رو روی سیب ها بریزین . کره و باقی شکر را در داخل همزن بزنین تا کرمی و نرم بشه . تخم مرغ ها رو یکی یکی داخل مایه بریزین و با همزن با دور کند بزنین خامه ترش و پوست لیمو و وانیل رو اضافه کنین . آرد و بکینگ پودر و نمک رو الک کنین و بعد به مایه اضافه کنین و با لیسک آرام هم بزنین . سپس روی سیب و کارامل بریزین . حدود 30 تا 40 دقیقه بپزین و با خلال چوبی تست کنین که پخته یا خیر . حدود 15 دقیقه بذارین تا خنک بشه بعد قالب رو وارونه کنین و داخل ظرف مناسب برگردونین .روش رو با خاکه قند تزیین کنین .و گرم سرو کنین .

نکات :
آینا گارتن یا کنتس پابرهنه . برای تهیه این کیک سنتی تاتین به کارامل و کیک و سیب نیاز داریم. کره و تخم مرغ در دما اتاق قرار گیرند .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn