مواد لازم :
خامه سفت (بدون شیر ) 100 گرم
پودر قند 20 الی 25 گرم
این نسبت ها رو میشه به تناسب زیاد کرد
وانیل 1/8 قاشق غذا خوری
در صورت تمایل رنگ ژله ای یا پودری
تهیه یک خامه فرم گرفته عالی
  برای هر 100 گرم خامه سفت که شیر اضافی اون رو خالی کردیم حدود 20 الی 25 گرم پودر قند باید اضافه کرد. یعنی در واقع به نسبت یک چهارم . با قاشق پودر قند رو به خامه اضافه می کنیم و کمی با هم مخلوط میکنیم و بعد خامه را داخل جا یخی یا فریزر میذاریم تا کمی بگیره و بعد دوباره بیرون آورده و هم میزنیم و این کار رو سه بار انجام میدیم . سپس کاملا میزنیم تا فرم بگیره و رد همزن روش بمونه . زیادی اون رو تا ماه ها میشه توی یک ظرف در بسته به این صورت توی فریزر نگه داریم. هنگام مصرف خامه رو کمی قبل بیرون میذاریم و بقبل از اینکه کاملا یخش آب بشه خامه یخ زده شده را با قاشق له میکنیم و با استفاده ازهم زن حدود یکربع الی ۲۰ دقیقه هم می زنیم .بعد از چند دققه زدن ممکنه خامه سفت بشه ولی دوباره شل خواهد شد . شما همچنان به صورت دورانی در تمام قسمتهای ظرف خامه رو بزنین تا کاملا رد همزن روی خامه بمونه.* برای تهیه خامه فرم گرفته رنگی : باید رنگ از قبل به مواد اضافه شده باشد تا به هنگام فرم دادن - خامه شل نشود . اگه فراموش کردین یا در حین کار یادتون افتاد میتونین به خامه رنگ رو اضافه کنین ولی دیگه از هم زن استفاده نکنین و فقط با قاشق مخلوط کنین و خامه رو قبل از استفاده بلافاصله توی جای خنک نگهداری کنین . ( البته این دستور آخری برای استفاده از پودر خامه هستش . خامه طبیعی پس از فرم گرفتن - خیلی مشکل رنگ رو تحمل میکنه .)
نکات : چربی خامه باید معادل ۳.۵ درصدباشه . * خامه طبیعی رو باید قبلش با پودر قند مخلوط کرده و حتما توی فریزی گذاشته باشین تا یخ زده و قوام گرفته باشه .
*برای اینکه خامه زده شده قوام بیشتری داشته باشه بهش میشه پودر خامه هم افزود. هنگام هم زدن حتما ظرف فلزی باشه و داخل یک کاسه پر از یخ بزنید تا خامه کاملا سفت بشه و فرم بگیره . رنگ مایع خامه را شل میکند . رنگ باید ابتدای کار افزوده بشه . اگر فراموش شد آخر کار فقط با خامه فولد یا زیر و رو شود .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn