rolet_khamei_ba_moz_1
مواد لازم:
آرد 150 گرم
تخم مرغ 5 عدد
شکر 150 گرم
آب جوش 8 قاشق غ یا 70 گرم
عسل 1 ق غ

وانیل کمی
طرز تهیه : همه مواد در دمای اتاق باشد.  برای این مقدار مواد 2 تا سینی 20 در 30 احتیاج داشتم اما در دستور نوشته یک قالب 30 در 40 .

زرده و سفیده جدا شود، سفیده فقط تا حدی زده شود که حباب های آن از بین برود و پف کند. اما نباید پوک شود و از ظرف نریزد  . زرده و شکر و وانیل را بزنید تا رنگ آن روشن شود... آب جوش را به آن اضافه و باز با همزن میزنیم .بعسل را هم به زرده اضافه میکنیم و باز کمی میزنیم، زرده و سفیده را با لیسک به آرامی مخلوط میکنیم . آرد را 2و3 بار الک و به مخلوط سفیده و زرده اضافه میکنیم و با لیسک به آرامی و دورانی مخلوط میکنیم اما زیاد نه چون رولت سفت میشود در حدی که مواد به هم آمیخته شود. فر را با 220 درجه سانتیگراد روشن میکنیم تا گرم شود . کف سینی کاغذ روغنی قرار میدهید و مواد را درونش یکسان میریزید و سطحش را یکدست میکنید، در طبقه وسط فر کاملا گرم شده قرار میدهید 7 تا 10 دقیقه طول میکشه تا رولت پخته و رویش قهوه ای کمرنگ بشه .

rolet_khamei_ba_moz_2

بعد از 5 دقیقه کنار فر باشید تا بیش از حد قهوه ای نشه چون خشک میشه . قتی پخت ار فر خارج کنید و اما از قالب در نیارید . یگذارید بمونه تا خنک بشه . حالا یک کاغذ روغنی دیگه بردارید و رولتو روی اون برگردونید و به راحتی از کاغذ خودش جدا کنید .

rolet_khamei_ba_moz_3

با کاغذ جدید رولش کنید و کاغذ خودش هم دوباره روی کاغذ جدید بچیچید و مثل ساندویج ببندید .

rolet_khamei_ba_moz_4

20  دقیقه بعد به آرامی باز کنید و خامه بمالید . من موز گذاشتم .

rolet_khamei_ba_moz_5

دوباره رول کنید و 3 ساعت در یخچال قرار بدید تا خوب جا بیفته . دستور از مرجانه و تهیه و عکس : سارا

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn