medovik000

کیک ( روسی ) لایه ای عسلی Medovik مدوویک

medovik0

به این کیک " کیک اسپارتی " هم گفته میشود زیرا منسوب به " اقوام اسپارت " است .

medovik1

مواد لازم برای خمیر کیک :
1 عدد تخم مرغ

شکر یک پیمانه

کره 4 ق پر

شیر 1/3 پیمانه

آرد 2 پیمانه
جوش شیرین 1 ق چ

مواد برای تهیه کرم میان کیک :

یک و نیم پیمانه  کرم کاستارد وانیلی و یا  کرم کاسترد شکلاتی

عسل 1/3 پیمانه

بیسکویت خرد شده حدود 6 عدد  یا بادام بوداده خرد شده

نکته : اگر میخواهید تعداد بیسکویت ها زیاد و ارتفاع کیک شما زیادتر باشد مقدار مواد را دوبرابر کنید .

طرز تهیه :

برای تهیه خمیر کیک ابتدا کره را ذوب کنید . سپس کمی آنرا خنک کنید . در یک ظرف تخم مرغ و شکر را مخلوط کرده و هم بزنید و کره را نیز اضافه کنید و مجددا هم بزنید . اکنون در یک قابلمه آب بجوشانید و ظرف محتوی مایه خمیر را روی آن قرار دهید و ده دقیقه روی بخار و حرارت غیر مستقیم هم بزنید .

medovik3

در ظرفی جداگانه آرد و جوش شیرین الک کرده را مخلوط کرده و به تدریج با مایه خمیر و شیر مخلوط کنید . با دست کمی ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی حاصل شود . از آن 10 عدد گلوله خمیر درست کنید و مدت نیمساعت در یخچال قرار دهید .

medovik4

اکنون فر را گرم کنید و روی 240 درجه تنظیم کنید . روی سطحی آرد پاشیده و خمیر را باز کنید و با وردنه صاف کرده و یعد به شکل دایره ( به کمک یک بشقاب گرد ) به قطری حدود 30 سانتی برش دهید .

medovik6

در سینی کاغذ مخصوص انداخته و خمیر های گرد و برش داده را در آن قرار دهید . سپس در فر بذارید تا طلایی شوند ولی مراقب باشید زود میسوزند . نباید تیره شوند .سپس از داخل فر بیرون آورده و بذارید خنک شوند ولی خشک نشوند .

medovik7

اکنون موقع آماده کردن کیک با عسل و کرم است :

یک لایه بیسکویت آماده را روی سطحی گذاشته و روی آن کمی شیر و عسل بمالید تا نرم شود و سپس از کرم روی آن بمالید سپس روی لایه بعدی کمی شیر و عسل مالیده و روی کرم قبلی بذارید تا همه بیسکویت ها روی هم چیده شود و میان همه آنها شیر و عسل و کرم مالیده شود .شیر برای ایجاد رطوبت بیشتر است .

medovik8

به کمک وردنه بیسکویتها را کاملا خرد کنید و با دست روی کیک و اطرافش بپاشید تا کاملا پوشیده شود . این اساس کار این کیک خوشمزه است .

medovik00

شما میتوانید با سلیقه خود به آن پودر قند و یا کاکائو یا نسکافه بپاشید یا با عسل یا هر تزیین دیگری تهیه کنید .  تکته مهم : باید حدودا یکروز بماند تا بیات و خوشمزه شود .منبع : نت

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn