cake_creamcheese_mango55

دستور اختصاصی سفره خونه


مواد لازم :

کیک اسفنجی ساده

دو تا 3 عدد مانگو یا انبه رسیده

پنیرخامه ای یک پیمانه

پودر قند 1/4 پیمانه

خامه فرم گرفته یک تا یک و نیم پیمانه

وانیل شکری ی ق چ

پودر ژلاتین 3 + 3 ق غ

مروارید خوراکی نقره ای

طرز تهیه :

ابتدا کیک ساده را یک روز جلوتر تهیه کنید تا کاملا خنک باشد . کیک ساده رو میتوانید با هر مزه و طعمی که دوست دارید حتی کاکائویی تهیه کنید .

cake_creamcheese_mango0

سپس از داخل قالب کاملا بیرون آورید . یک لایه نازک از روی آن را برش داده و بردارید و مجددا داخل قالب کمربندی قرار دهید.

cake_creamcheese_mango2

از باقی آن میتوانید برای تهیه ترافل گردو و شکلات یا توپهای ترافلی شکلاتی و امثال آن استفاده کنید . اگر تمایل دارید یک لایه وسط کیک شما خامه ای باشد از دستور فرم دادن خامه با پودر خامه گیاهی و یا از فرم دادن خامه طبیعی  استفاده کنید و یک لایه خامه میان کیک بمالید . من بدون این لایه خامه ای کیک را تهیه کردم .

*  توجه : قبل از ریختن مایه پنیر روی سطح کیک , فراموش نکنید که روی کیک را کمی شهد بمالید تا کیک خشک نباشد . از قوام آمدن شهد یا شربت 1 تا 7   استفاده کرده و روی بافت کیک را با برس یا قلم مو با شهد تر کنید و بعد مایه پنیری را روی کیک بریزید .

cake_creamcheese_mango1

انبه یا مانگو ها را با این روش ها پوست گرفته :  هسته گرفتن و پوست کندن انبه یا مانگو  . اکنون انبه ها را پوره کنید . مقدار 2 تا 3 ق پودر ژلاتین که با چند ق آبجوش مخلوط و حل کنید  و پس از خنک کردن آنرا با پوره مانگو مخلوط کنید .

cake_creamcheese_mango6

اکنون پودر قند و وانیل شکری را با پنیر خامه ای مخلوط کنید تا یکدست شود  . مقدار 2 تا 3 ق پودر ژلاتین را با چند ق آبجوش حل کرده و خنک کرده به پنیرخامه ای زده شده اضافه کنید .

cake_creamcheese_mango3

پودر ژلاتین کمک میکند تا پوره انبه و پنیرخامه ای خودش را روی کیک بگیرد . حالا رویه کیک را ابتدا با مایه پنیرخامه ای بپوشانید و سپس از مایه مانگو برای پوشش روی آن استفاده کنید .

cake_creamcheese_mango4

در تمام این مراحل کیک باید داخل قالب باشد . چون مایه پنیری مایه سفتی است امکان دارد با ریختن مایه مانو این دو داخل هم قاطی شوند ولی محض اطمینان بهتر است پس از ریختن مایه پنیری کیک مدتی کوتاه داخل یخچال باشد . البته اگر هم باهم مخلوط شود ترکیب رنگی مرمری زرد و سفید درهمی درست میشود که بسیار زیبا خواهد بود . پس از ریختم مایه مانگو  کیک را در یخچال قرار دهید تا چند ساعت بماند و کاملا خودش را بگیرد . سپس از مروارید یا منجوق نقره ای برای تزیین استفاده کنید . این کیک را میتوانید به هر صورت که تمایل دارید سرو کنید .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn