fondant_marshmallo

خمیر فوندانت مارشمالو ساده و رنگی

یکی از آسانترین راه های روکش کردن و پوشش دادن کیک ها و شیرینی ها و کوکی ها استفاده از مارشملو فوندانت است که جلوه صاف و براق و حرفه ای قشنگی به کیک و شیرینی خواهد داد . شما میتوانید این فوندانت را که خیلی خوش دست و نرم است رنگ کرده و به طرح ها و قطعات دلخواه برش دهید و اجسام حجمی و صاف درست کنید و روی کیک ها نصب و مونتاژ کنید .

 fondant_marshmalo0

مواد لازم برای حدود 900 گرم خمیر :

مارشملو 450 گرم

دو تا سه قاشق غ آب

پودر شکر حدود یک کیلو گرم ( کاملا نرم و الک شده )

رنگ های ژلاتینی مجاز خوراکی ( دلخواه ) یا پودر کاکائو و نسکافه

اسانس های ساده یا روغنی ( دلخواه )

کمی روغن مایع یا گلیسرین برای چرب کردن کاسه و لیسک و قاشق هایی که با آن کار میکنید .

fondant_marshmalo8

 

طرز تهیه :

fondant_marshmalo1

مرحله اول .

مارشملو را داخل کاسه چرب شده بریزید و آب را مخلوط کنید و حدود 2 دقیقه در ماکروفر قرار دهید تا نرم شود و بیرون اورده و هم بزنید . حرارت موجود با هم زدن پخش میشود و باقی مارشملو ها اگر هنوز حل نشده باشند ,حل خواهد شد .

fondant_marshmalo2

مرحله دوم .

اکنون موقع اضافه کردن رنگ مجاز یا پودر کاکائو و نسکافه و اسانس های دلخواه است . مقدار رنگ را همیشه کم کم و به تدریج وارد مواد قسمتی از مواد کنید . هم بزنید و نتیجه را مشاهده کنید . در صورتیکه کمرنگ بود مجددا اضافه کنید . زیرا اگر مواد خیلی پر رنگ شده باشد میتوانید با اضافه کردن باقی مواد بدون رنگ , آن را روشن تر کنید .

fondant_marshmalo3

 

fondant_marshmalo5

مرحله سوم .

اکنون زمان اضافه کردن پودر شکر است تا مواد به صورت خمیری شکل درآید . پودر شکر را کم کم وبه تدریج اضافه کنید تا نرمی و اندازه سفتی خمیر مشخص شود . قاشقی که با آن مواد را هم میزنید حتما باید چرب شده باشد . برای کار کردن با خمیر دستهای خود را نیز کمی چرب کنید . روی سطح کار را نیز کمی چرب کنید . اگر خمیر شل شد از پودر شکر استفاده کنید . مراقب باشید استفاده بیش از حد شکر باعث خشکی خمیر و بعد ترک خوردن آن میشود .

fondant_marshmalo4

 

fondant_marshmalo6

نکته : استفاده از رنگها به میزان بیشتر از اندازه لازم خمیر فوندانت رو کمی چسبناک خواهد کرد که مجبور به استفاده بیشتر از پودر شکر خواهید شد . میتوانید از گلیسرین های معطر به اسانس های دلخواه خود استفاده کنید .

fondant_marshmalo7

نکته : اگر خمیر را برای نگهداری و استفاده در زمان دیگری نیاز دارید میتوانید کمی آن را چرب کنید و داخل سلوفان چرب قرار دهید و در جای کیپ و خنک نگهداری و از ورود هوا به داخل آن جلوگیری کنید .در این صورت تا یکهفته یا کمی بیشتر قابل نگهداری است . در عین حال میتوانید الساعه از خمیر استفاده کنید ولی ترجیحا یک روز بماند کیفیت خمیر بهتر خواهد شد .

fondant_marshmalo9

نکته : اگر خمیر شما کمی سفت شده باشد میتوانید مدت بسیاربسیار کوتاهی داخل ماکروفر گرم کنید تا نرم شود . سپس ماساژ دهید تا همه خمیرکاملا نرم و مخلوط شود . اگر روی آن خشک شده باشد با کمی چرب کردن دست و ماساژ خمیر خشکی آن برطرف میشود . اگر زیادی نرم و شل شود با پودر شکر خمیر را به حالت دلخواه برگردانید .

fondant_marshmalo10

هنگام استفاده با وردنه چرب روی خمیر بکشید و پهن کنید و یا اجسام حجمی بسازید و کیک و شیرینی ها را تزیین کنید . کیک ستاره ای با فوندانت مارشملو

fondant_marshmalo11

تزیین کیک ها با فوندانت مارشملو 1

تزیین کیک ها با فوندانت مارشملو 2

تزیین کیک ها با فوندانت مارشملو 3

تزیین کیک ها با فوندانت مارشملو 4

تزیین کیک ها با فوندانت مارشملو 5

نرم کردن خمیر فوندانت

میوه های رنگی با خمیر فوندانت رنگی

توت فرنگی و انگور با روکش فوندانت

خمیر فوندانت رنگی برای تزیین کیک ها

خمیر فوندانت ساده برای روکش کیک ها

ریزنکته های مهم قنادی و دسر

اندازه گیری و جدول و مقیاس ها و جایگزین ها

گل تزیینی بسیار ساده برای کیک ها از مارشملو

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn