مواد لازم :
1 کیلو سیب زمینی شیرین
یک و یک چهارم پیمانه روغن مایع
کره برای چرب کردن تابه
2 پیمانه آرد
4 عدد تخم مرغ
2 پیمانه شکر
2 ق چایخوری بکینگ پودر
1 ق چایخوری نمک
1 ق س دارچین
1 ق س جوزهندی
2 ق چ وانیل
3 ق س عرق بهار نارنج
یک و نصف پیمانه فندق خرد شده
نیم کیلو شکلات سفید
2 پیمانه خامه پر چرب

فر را از قبل داغ کنین و بعد روی 200 درجه سانتیگراد تنظیم کنین . سیب زمینی ها رو بشورین و با پوست توی ظرف پیرکس بریزین و یک چهارم روغن بریزین و بذارین 30 الی 40 دقیقه توی فر بپزه . وقتی که پخت بذارین خنک بشه و بعد پوستش رو بکنین و با چنگال له کنین تا پوره بشه . حالا حرارت فر رو روی 170 درجه بذارین و دو تا قالب 8 در یک و نیم اینچی روکره بمالین و روی آرد بپاشین و کنار بذارین . تخم مرغها رو با همزن مخلوط کنین و شکر رو اضافه کنین و تقریبا 5 دقیقه بزنین تا پف کنه و یکدست بشه .اکنون باقی روغن رو اضفه کنین و مجددا مخلوط کنین . سپس با پوره سیب زمینی مخلوط کرده و هم بزنین . آرد و نمک و بکینگ پودرو جوز هندی و دارچین رو مخلوط و الک کنین .اکنون به مخلوط سیب زمینی اضافه کنین . وانیل و عرق بهار نارنج رو هم اضافه کنین . فندق خرد شده رو هم بهش اضافه وبا قاشق مخلوط کنین . مایه رو داخل دوتا قالب بریزین و داخل فر قرار بدین حدود 45 دقیقه بپزین و بعد با یک سیخ چوبی امتحان کنین .اگه بهش چیزی نچسبید پس کیک پخته شده . قالب ها رو بذارین بیرون تا کیک ها خنک بشن . حال شکلات سفید رو خرد کنین و خامه رو بجوشانین و داغ روی شکلات ها بریزین و هم بزنین تا شکلاتها ذوب بشن و بعد مدت 40 دقیقه توی یخچال بذارین . وقتی شکلات خنک شد یک پیمانه خامه باقیمانده رو با همزن3 دقیقه بزنین تا فرم بگیره و بعد داخل مایه شکلات سفید بریزین . کیک ها رو به دو لایه افقی ببرین . اکنون 4 لایه کیک دارین . دو سوم از خامه رو ما بین لایه ها بمالین . لبه ها و دور کیک را نیز از مایه شکلاتی بپوشانین . از فندق خرد شده روی کیک بپاشین . و در جای خنک نگهداری کنین . بعد برش بدین و سرو کنین .

نکات :
سیب زمینی شیرین نوعی سیب زمینی است که رنگش به نارنجی میزنه و مزه شیرین تر داره . در دستور اصلی " Branduy  " بود که به عرق بهار نارنج ترجمه شده . دستور از:

http://www.marthastewart.com

از سرآشپز امریکایی مارتا استوارت Martha Stewart و عکس : Internet

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn