cake_fenjani1_copy

مواد لازم:

120 گرم کره

120 گرم پودر قند نرم آیسینگ یا پودر شکر نرم قنادی برای آیسیتگ  

نصف ق چ اسانس وانیل یا یک ق چ پودر وانیل شکری

رنگ دلخواه مجاز خوراکی ( ژله ای یا پودری) 

طرز تهیه :

کرم کره ای کرم بسیار نرم و لطیفی برای روکش کردن انواع کیک ها مانند کیک اسفنجی و کیک میوه ای و کیک کره ای ایست . پودر شکر نرم را الک کنید . در یک کاسه کره را که در دما اتاق قرار داشته تا نرم شود مخلوط کنید . سپس شکر نرم را  به تدریج و کم کم به آن اضافه کرده و هم بزنید تا مخلوط شود . اکنون وانیل را به آن اضافه کنید و هم زده و سپس رنگ را افزوده و بازهم مخلوط کنید . اکنون کرمی لطیف و نرم و یکدست بدست میاید .

در صورتیکه کرم کره ای شکلاتی نیاز دارید از وانیل صرفنظر کنید و 3 تا 4 ق پودر کاکائوی الک کرده و نرم به تدریج اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود . از مقدار کمتر مثلا 2 ق شروع کنید تا رنگ دلخواه بدست آید . سپس اگر خواستید بیشتر اضافه کنید تا پررنگتر شود .


نکته :اگر کرم کره ای قهوه ای یا نسکافه ای نیاز داشتید از وانیل صرفنظر کنید و مقدار نسکافه یا قهوه نرم آسیاب کرده و الک کرده را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید تا یکدست شود .

اگر کرم کره ای با طعم موکا نیاز دارید از 2 ق پودرکاکائو الک کرده و 2 ق نسکافه یا قهوه نرم آسیاب و الک کرده به کرم اضافه کنید .

در صورتیکه طعم پرتقال یا توت فرنگی و رنگ میوه ای نیاز دارید از اسانس ها و رنگ های مجاز اضافه کنید . برای این کرم از طعم هلو و مقداری رنگ نارنجی استفاده شده است .

این کرم مانند خامه فرم گرفته قابل کار یا قیف و ماسوره نیز هست .

تریین کیک فنجانی با کرم هلو

نکته : پودر قند نرم آیسینگ با پودر قند یا شکر معمولی این فرق را دارد که به ازای هر یک پیمانه خاکه قند یا شکر نرم  یک قاشق غذاخوری هم پودر نشاسته داخل این شکر وجود دارد . اگر پودر شکر آیسینگ  و پودرشکر یا قند قنادی را آماده بخرید نیازی به افزودن نیست ولی اگر در منزل خودتان شکر را آسیاب و تهیه میکنید باید نشاسته اضافه کنید .

نکته : همیشه حدود 4 ساعت قبل کیک را تهیه کنید و روی شبکه  قرار دهید تا کاملا خنک شود . سپس لایه رویی کیک را کارد تیز بردارید تا کاملا صاف شود . ناصافی ها و پستی بلندی های روی کیک و دور کیک را با رنده بتراشید و سوهان بکشید . با دست براده ها را برداشته و کیک را از هرگونه براده کیک عاری کنید . اکنون کیک شما آماده هرگونه روکش کردن با خامه یا کرم می باشد .

روکش کردن کیک با کرم و خامه و گاناش و ...

گل تزیینی بسیار ساده برای کیک ها از مارشملو

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn