gol_mohamadi

مواد لازم :
تخم مرغ ۳ عدد
شکر ۱ پیمانه 
روغن ۱ پیمانه  
شیر ۱ پیمانه
آرد ۲ پیمانه
هل سابیده نصف تا 1 قاشق چای خوری

پودر گلسرخ خشک 2 تا 3 ق غذاخوری گلاب ۳ قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر 1 ق چ
جوش شیرین ۱ قاشق چای خوری 
خمیر مایه ۱ قاشق چای خوری

گل های خوراکی 1 : غنچه های خشک گل سرخ در تزیین کیک و دسر
طرز تهیه :
فر رو با درجهٔ ۳۵۰ فارنهایت یا 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم بشه ..گلاب رو گرم کنید و خمیر مایه رو بهش اضافه کنید، برای اینکه خمیر مایه زود تر به عمل بیاد به اندازه نوک قاشق بهش شکر اضافه کنید. ۵-۱۰ دقیقه استراحت بهش بدین تا کف کنه  . گاهی زمان بیشتری لازم دارین مثلا بیت الی 25 دقیقه تا کف کنه چون معمولا خمیر مایه ها کمی ماندگاری دارند . تخم مرغ، شکر و هل رو با همزن به مدت ۳ دقیقه بزنید تا تخم مرغ و شکر کاملا با هم مخلوط بشند. روغن و شیر رو در مرحله بعد به صورت جدا گانه اضافه کرده و خوب هم بزنید.حالا نوبت گلاب هستش که باید اضافه کنید. آرد، پودر گلسرخ خشک و  بیکینگ پودر و جوش شیرین رو با هم ۳ بار الک کرده و در ۲ مرحله به مواد فوق اضافه کنید، زیاد هم نزنید، در حد مخلوط شدن کافی‌ هستش. مواد رو داخل قالب بریزید، برای اینکه وسط کیک بالا بیاد، یه کارد کره خوری رو داخل روغن مایه بزنید، روی کیک + عمیق رسم کنید. اگه می‌خواهید به صورت قالبی‌ بزرگ در بیارید به مدت ۴۰ دقیقه تا یک ساعت داخل فر بذارید .

maffin1

برای مافین کوچک یا کیک یزدی کمی زمان کمتری میخواد مثلا حدود 30 تا 35 دقیقه که بستگی به حرارت فر ها داره . با کمی تغییر و تکمیل و تزیین با مرنگ برگرفته از دستور کیک یزدی   شهلا از فنلاند . میتوان با هر دستور مافین یا کیک یزدی یا کاپ کیک هم درست کرد : کیک فنجانی ساده فقط گلاب و پودر هل و پودر گلسرخ خشک حتما لازمه .

mering1

با استفاده از روکش کردن کیک و مافین و رولت ها با مرنگ ساده و رنگی برای کیک یزدی یا مافین کوچک مرنگ صورتی تهیه کنید .کیک یزدی یا مافین رو از پوشش کپسول بیرون بیارید و دمر بذارید و روی ظرف مناسب بذارید و کمی از مرنگ بریزید و سپس به دلخواه میتوانید از شکلات چین دار یا تراشه شکلات از شکر رنگی یا از غنچه های ریز و مینیاتوری گل سرخ خشک یا برگهای آن رو پر پر کرده و کیک رو تزیین کنید .


 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn