مواد لازم :
کره 50 گرم یا کمی بیشتر
شکر یک سوم پیمانه پوست یکعدد پرتقال رنده شده
تخم مرغ 4 عدد ، سفیده ها و زرده ها از هم جدا
پنیر سفید 100 گرم
آب لیموترش یک قاشق
آب پرتقال یک سوم پیمانه یا چند ق شربت پرتقال
آرد یک چهارم پیمانه
پودر نشاسته 50 گرم
پودر بادام خام یا خلال بادام 50 گرم
سیب 2 عدد پوست گنده و نازک بریده بشه
زرشک کمی
آلبالو یک پیمانه بدون هسته
خلال پسته یا مغر تخمه آفتابگردان

 

طرز تهیه : کره و پنیر را قطعه کنین و همراه با شکر و پوست رنده پرتقال و آبلیمو با همزن بزنین تا کرم لطیفی بدست بیاد .اکنون زرده ها را اضافه کرده و مخلوط کنین . آرد و پودر نشاسته وخلال یا پودر بادام و سفیده ها رو همراه با آب پرتقال هم جدا بزنین و بعد با مواد قبلی خوب مخلوط کرده و هم بزنین .فر رو با حداکثر روشن کنین و روی 200 درجه سانتیگراد  قرار بدین . سیب را برش نازک داده و کف ظرف تارت  نچسب یا چرب شده بچینین و بعد البالو ها رو روش  بریزین .  اکنون همه مواد مخلوط شده  رو روی آلبالو ها  بریزین و کمی زرشک و مغر تخمه و خلال پسته ( در صورت تمایل ) روش بپاشین و داخل فر روی پنجره وسط قرار بدین .

 

DSC0521___8

مدت 30 دقیقه لازم است .  چنانچه سی دقیقه شد قبل از خاموش کردن فر با یک سیخ چوبی امتحان کنین که کامل مغر پخت شده یا خیر  . لازمه این امتحان هم در وسط و هم در کنار ظزف انجام بشه . کناره ها زودتر خودش رو میگیره . برای اینکه مغز قسمت وسط هم بپزه و کناره ها هم نسوزه . بهتره ظرف رو با بالاترین پنجره انتقال بدین ..در این حال چند دقیقه کافیه که مغزش هم بپزه . روش پنیر داره باید پنیر هم طلایی بشه . حالا حرارت باعث پختن وسط تارت میشه ولی کف و اطراف نمی سوزه . این ترفند ها برای اینه که گاهی فشار و شعله گاز ها در منازل  یکی نیست  و ممکنه در این مدت  زمان تارت یا کیک شما هنوز نپخته باشه  .پس از اینکه کمی خنک شد میتونین برش بزنین . بعد از سرد شدن روش رو بپوشونین که خشک نشه .

2

نکات : آماندین در واقع نوعی تارت به شمار میره ولی به خاطر بادامی که داخلش داره بهش آماندین Amandine میگن . در صورت تمایل قبلا آلبالوها شکر پاشیده بشه تا مزه ترشی کمتر باشه .

 

انواع تارت ها

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn