ar3060611

مواد لازم:
آرد 120 گرم
آب 120 گرم
نمک 1/3 ق چ
وانیل یه ذره
کره 30 گرم
تخم مرغ 3 عدد
شکر 1.5 ق چ

100 میلی لیتر خامه فرم گرفته عالی
طرز تهیه :
فر را روشن میکنیم روی حرارت 210 درجه قرار میدیم . آب و کره را درتابه با هم روی حرارت بگذارید تا بجوشد .مخلوط مواد خشک که با هم الک شده را یکدفعه در آن میریزیم .با قاشق چوبی مخلوط میکنیم تا حدی که وسط جمع شود و در واقع از تابه ور بیاید . زیاد هم بزنید روغن میندازه و خراب میشه . از روی حرارت برمیداریم و وقتی از داغی افتاد تخم مرغ های را یکی یکی اضافه میکنیم، یعنی اولی که کامل به خورد مواد رفت بعدی اضافه میشود . با همزن جدا جدا مخلوط میکنیم .بعد کف سینی کاغذ روغنی میگذاریم  و با استفاده از قیف برزنتی خامه و  ست قیف ماسوره و با فاصله و به شکل دراز میریزیم .
ar503062139

فر را روی 210 درجه تنظیم کرده و سینی را در فر میگذاریم . تا یک ربع اول اصلا در فر باز نشود تا خوب پف کند، میتوان برای بهتر شدن یک ظرف آب هم در کف فر قرار داد .بعد از 15 دقیقه حرارت را کم میکنیم تا 180درجه که برشته شود . وقتی 10و 12 دقیقه دیگر ماند و کاملا پخت و خوشرنگ شد فر خاموش شود . نان ها را بیرون میاوریم و روی توی کاملا خنک میکنیم  .
ar3062147

بعد نانها را از ته سوراخ  میکنیم و در یخچال قرار میدهیم و وقتی کامل خنک شد با خامه یا کرم دلخواه پر میکنیم

ar03062219

و سپس رویه نان ها را داخل شکلات آب کرده میزنیم و روی توری گذاشته تا شکلات سفت شود و بعد داخل یخچال قرار داده و سپس سرو میکنیم .

عکسها از نت و دستور از حمیده

نان خامه ای ( پروفیترول یا اکلر ) به شکل گل

نارنجک یا نان خامه ای ساده

نان خامه ای شکلاتی نارنجکی

کرم پاتیسیر یا کرم انگلیسی

خرید از فروشگاه  :  خامه آماده کیک شانتی پک و  قیف برزنتی خامه و  ست قیف ماسوره

کرم کاستارد وانیلی

کرم کاسترد شکلاتی

جدول شماره ها و اشکال ماسوره ویلتون 2

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn