IMG_2355_copy-Optimized

مواد لازم برای 4 نفر :

قالب تفلون مربعی 20 در 20
تخم مرغ 2 عدد بزرگ
شکر قهوه ای  4 ق غ پر
آرد 1 پیمانه سرخالی یا 4/5 پیمانه
بکینگ پودر 1 ق چ
ماست شیرین صاف و یکدست (با چنگال کمی زده شود) 2/3 پیمانه
آب 2 ق غ
روغن مایع 1/2 پیمانه
جوز هندی 1 ق چ
شکر برای کارامل کردن 3 ق غ پر ... هر چقدر قالب بزرگتر و مواد بیشتر باشه شکر بیشتر لازم میشه
کمی کره برای کارامل کردن
موز ( یا سیب یا میوه های مناسب دیگر )  1 عدد
طرز تهیه :
همه مواد در دمای محیط باشند . آرد و بکینگ پودر و جوز هندی با هم 3 بار الک شود  . تخم مرغ ها با شکر 10 دقیقه با سرعت بالای همزن برقی زده شود تا حجمش چند برابر و پفی و رنگش روشن بشه . ماست رو اضافه کنید و با همزن برقی همچنان زده شود . روغن کم کم اضافه و زدن ادامه دارد . همزن خاموش و مخلوط آردی کم کم با الک اضافه شود و  با لیسک به صورت دورانی مخلوط شود . در انتها 2 ق آب اضافه و با همزن دستی 5و6 دور زده شود تا مواد یکدست شود  . این کیک قرار نیست اسفنجی بشه .
فر را با 180 درجه روشن کنید تا گرم شود . شکر را در قالب کیک کارامل کنید  . کارامل را همه جا پخش کنید . دیواره ها را با برس روغن بمالید .به کارامل 25 گرم کره نیز اضافه کنید .

میوه ها رو پوست بکنید، ساده یا به هر شکلی که دوست دارین قالب برنید، روی کارامل کف قالب با فاصله بچینید. مواد کیک را روش بریزید و در فر داغ قرار دهید بین 35 تا 40 دقیقه با دمای 180 بپزد . سپس فر را خاموش کنید اما در آن را باز نکنید، 2-3 دقیقه بعد از فر خارج کنید و از قالب در آورید و روی توری برگردونید تا خنک شود بعد یا با چاقو برش داده یا قالب بزنید .

نکته : بهتره که مابین سیب ها یا میوه های دیگه جای خالی باشه تا ماده کیک هم با کف قالب و کارامل ها در تماس باشه چون خییلی خوشمزه میشه . ماندگاری این کیک خیلی زیاده .  هر چقدر قالب بزرگتر و در نتیجه ضخامت کیک کمتر باشه نتیجه عالی تره... ولی مراقب باشید ضخامتش کمتر از 2.5 الی 3 سانت نباشه . دستور و عسک : سارا

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn