1ba1103
پیراشکی شکری

نکات مهم جهت پف کردن پیراشکی
مواد لازم برای 16 عدد پیراشکی متوسط :
آرد سفید :سه ونیم پیمانه
آب :یک پیمانه
شکر برای خمیر :یک قاشق غذا خوری
وانیل:کمی
شکر برای مایه خمیر :یک قاشق غذا خوری
مایه خمیر :یک قاشق غذا خوری
روغن مایع :یک چهارم پیمانه
مواد لازم برای کرم پیراشکی
آرد سفید:نصف پیمانه
شکر :یک یمانه
آب :یک پیمانه
وانیل :یک چهارم قاشق چای خوری
طرز تهیه :
ابتدا مایه خمیر وشکر را با نصف استکان آب ولرم مخلوط می کنیم(.بهتر است در ظرف فلزی نباشد )وبعد روی آنر امی پوشانیم ودر جای گرم می گذاریم بعد از حدود ده دقیقه حجم ان دو برابر می شود . روغن وآب وشکر را با کمی وانیل (در صورت دلخواه ) به هم می زنیم و مایه خمیر وآرد را به ان اضافه می کنیم .

3156657

البته آرد را به تدریج به آن اضافه می کنیم تا زمانی که به دست نچسبد. ممکن است به آرد بیشتری نیاز داشته باشیم (من حدود نصف پیمانه آرد بیشتر مصرف کردم که این بسته به رطوبت ارد وجنس آن دارد.)
32
نکته :در ابتدای اضافه کردن  آرد , همیشه با قاشق آرد را با بقیه مواد مخلوط کنید تا زمانی که اونقدر خمیر سنگین شود که نتونید با قاشق به هم بزنید اینطوری دستتون خمیری نمی شه و گول نمی خورید ومرتب آرد اضافه نمی کنید . حالا روی خمیر را می پوشانیم ودر جایی گرم می گذاریم تا حجم آن دوبرابر شود .

33

سپس با وردنه خمیر را به قطر یک سانتی متر باز می کنیم .وبا ته لیوان قالب دایره ای می زنیم . آنها در سینی می چینیم ومجددا حدود ده تا پانزده دقیقه نگه می داریم تا حجم آن بیشتر شود . در مدت ور اومدن خمیر، کرم پیراشکی را درست می کنیم .

34

آرد وشکر را مخلوط می کنیم وبعد آب را کم کم به آن اضافه می کنیم .تا یکدست شود .وروی حرارت ملایم می گذاریم وهم می زنیم تا بوی خامی آرد برودوغلیظ شود ودر آخر هم وانیل را به آن اضافه می کنیم .(غلظت اون باید شبیه ماست چکیده بشه )

35
در یک ماهیتابه بزرگ وبا دیواره بلند به اندازه کافی روغن می ریزیم لازم نیست روغن روی پیراشکی ها را بگیره .وقتی روغن کاملا داغ شد پیراشکی ها را در ماهیتابه می چینیم و به اون دست نمی زنیم تا پف کنه و یکطرف اون سرخ بشه بعد اونها را برمی گردونیم تا طرف دیگه سرخ بشه. حرارت ملایم باشه . 

36

پیراشکی ها در صافی می گذاریم تا روغن اون بره ووقتی کمی خنک شد در کنار اون ها شکافی ایجاد می کنیم وبه اندازه یک قاشق کرم داخل شکاف می گذاریم. می تونیم برای زیبایی وخوشمزه گی روی پیراشکی ها را با شکر یا پودر قند و یا شکلات آب شده تزیین کنیم . دستور از رویا و تهیه از سارا

a4438
نکات :اگر موقع پهن کردن خمیر زیاد آرد زیرش بریزید و آرد به خورد خمیرت زیاد بره دیگه پف مورد نظر را نخواهید داشت و خمیر میمونه چون سنگین میشه حتی المقدور از پاشیدن آرد زیر خمیر باید اجتناب کنید و حتی میتونید روی یک نایلون پهنش کنید که احتیاج به آرد اضافه نداشته باشه. نباید اول کار زیاد آرد به خوردش بدید اگر کمی چسبناک باشه و بذارید برای دو برابر شدن بعد از اینکه حجمش دو برابر شد دیگه اون چسبندگی را هم نداره .
خمیر مایه باید تازه باشه که پیراشکی پف کنه . اگه مایه خمیرت کهنه باشه , درست عمل نمیکنه . پیراشکی باید حسابی پف کنه و یک خمیر با حبابهای زیاد داشته باشید بعد خمیر را کمی فشار بدید تا هوای درونش کاملا بیرون بیاد .خمیرمایه باید در دمای معمولی اتاق نگهداری بشه . برای تست اینکه تازه است » نصف لیوان آب ولرم را با یک قاشق چایخوری شکر مخلوط کنید یک قاشق چایخوری پودر خمیر مایه را بپاشید روش و بع با یک قاشق چوبی کمی هم بزنید و درش را ببندید و  بذارید یک جای گرم  . اگر پف کرد و اومد بالا سالمه .

نکته : برای اینکه پف خمیر پیراشکی نخوابه : خمیرها رو بعد از قالب زدن روی یک پارچه خشک و تمیز حتی بدون ارد پاشیدن بچینید. یک میلی هم از پف خمیرها موقع ورداشتن کم نخواهد شد .
نکته : در مورد خوابیدن پف بعد از سرخ کردن هم راهکارش اینه : تا داغ هستن روهم انباشته نکنید و در یک ابکش بذارین تا از زیر هم هوا بهش بخوره و یه مقدار با فاصله بذارید و چند بار زیرو رو کنید تا خنک بشن. بعدا دیگه پفشون نخواهد خوابید. کرم رو داخل پیراشکی ها بریزید و در ظرف مناسب بچینید.

انواع متنوع کرم ها با استفاده از کرم پاتیسیر
دونات شکلاتی کرمدار ( کرم پاتیسیر یا کرم کاستارد )
تزیین پیراشکی به شکل موش
تزیین پیراشکی به شکل جوجه تیغی
پیراشکی به شکل گلابی
پیراشکی صدفی
پیراشکی تن ماهی با تزیین ماهی
پیراشکی با خمیر آماده
پیراشکی میان پر

انواع پیراشکی در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn